Ovaj forum koristi kolačiće (cookies)
Ovaj forum koristi kolačiće (cookies) za čuvanje vaših podataka prijave, ako ste registrovani, kao i podatke vaše poslednje posete, ukoliko niste registrovani. Kolačići (cookies) su mali tekstualni fajlovi koji se čuvaju na vašem računaru. Kolačići koje je postavio ovaj forum se mogu koristiti samo na ovoj internet lokaciji i ne predstavljaju bezbednosni rizik. Takođe, kolačići na ovom forumu prate određene teme koje ste pročitali, kao i kada ste ih poslednji put pročitali. Molimo Vas da potvrdite da li prihvatate ili odbijate ove kolačiće.

Kolačići će biti sačuvani u vašem pregledaču (browser), bez obzira na izbor, kako bi sprečio da vam se ovo pitanje ponovo postavi. Postavke kolačića možete u bilo kojem trenutku da promenite, koristeći link na dnu stranice.

Ocena Teme:
  • 1 Glasov(a) - 5 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Thread Contributor: OddyIskustva sa carinom

Promenila sa prica Na FT-u...Sad cesto nema ni besplatne posiljke ni pracenja...mada ponekad ima...maglovita situacija
Kad sam narucio Unity RTA morao sam da doplatim posiljku i pracenje iako je oko 25 dolara
*i da ne pocne opet neko da me ubedjuje da se zalim-bas me briga, samo konstatujem*
Odgovori
Е да, нисаам рекао да је пакет ишао Кинеском поштом.......додуше малог су га и упаковали, 10 котурића жице и 2 чипа за тубу.....одавно ме наша НС п.царина није изненадила на толику вредност, назначена и на пакету, да је прошао без даџбина и отварања. Можда их хебу годишњи одмори и нагомилавање пошиљака, па пуштај више само нек се смањива гомила

Послато са IQ1019N уз помоћ палца
[-] Ovaj post su pohvalili:
  • vukpavlovic74
Odgovori
FT od nove godine nema free shipping preko ili za okruglo 20$.
Sada preko 20$ je sitna doplata i nikako ne birati regular air mail, to je bez broja za pracenje. Tako umeju da ne stignu posiljke.
Trying to stay sane is a life time hobby Good
Odgovori
2 manja paketa naručena sa FT, bez TN (International Airmail), oba stigla za oko 3 nedelje i oba projurila kroz NS carinu bez zadržavanja.
Jedan sa Jorda B RDA (stigao prošle nedelje) i drugi sa 2 silikonske bočice, 2 drip tipa i 10 gumica (stigao danas).
Odgovori
Iskustvo sa DHL-om.

Naručena 2 paketa iz EU. Vrednost i jednog i drugog paketa je ispod 50e. Kada se doda cena DHL usluge, vrednost kod oba prelazi 50e. Uredna dokumentacija uz oba paketa gde je svaka stavka taksativno navedena.
Pre podne naručeno, oko 15h preuzeto, sutradan u toku prepodneva stiglo u Beograd.
Oko 12h (podne) mi stiže email za jedan paket u kojem se traži:

Citat:1. Nalog za carinjenje fizička lica - popuniti i potpisati
2. Izjava opisna – popuniti i potpisati
3. Kopija lične karte (ako ima čip lična karta mora biti očitana)
4. Obavezan je order confirmation/porudžbenica sa jasnom naznakom vrednosti robe i transporta kao i dokaz o uplati prema pošiljaocu

Dalje piše:

Citat:Procedura je sledeća:
- Kada dostavite traženu dokumentaciju dobijamo preliminarni obračun carinskih dažbina za koje smo dužni da Vas obavestimo pre nego da započnemo proceduru carinjenja
- Ukoliko se saglasite sa carinskim dažbinama počinjemo proces carinjenja
- Kada se pošiljka ocarini dobijate instrukcije za uplatu carinskih dažbina i usluge špedicije putem mail-a od odeljenja finansija
- Račun je potrebno da uplatite u banci, pošti ili elektronski
- Kada uplatite i Uprava Carine i DHL evidentiraju uplate u mogućnosti smo da organizujemo dostavu na navedenu adresu

Napomena: Ukoliko se vrednost na fakturi ( iz priloga) razlikuje od vrednosti koju ste platili potrebno je dostaviti izjavu da ste saglasni da se uveća osnovica za obračun dažbina u skladu sa orderom ( tj. vrednosti koja je zaista plaćena za robu)

Usluga carinjenje za fizička lica putem DHL špedicije i posredovanje u carinskom postupku iznosi 2.700,00 rsd + PDV ( 3.240,00 rsd).

Pored usluge špedicije imate i obavezu plaćanja carinskih dažbina koje nisu uključene u pomenutu uslugu carinjenja.

Kako mi se ovo nije svidelo, pišem email nazad i tražim pojašnjenje zbog čega postupak carinjenja kada je vrednost robe ispod 50e? Dobijam u relativno kratkom roku email nazad.

Citat:Pozdrav,
Ukoliko je sama vrednost robe do 50EUR, šaljete mi sve sem naloga za carinjenje, kako bi pokušali da oslobodimo pošiljku carinjenja.

U roku od pola sata sam dostavio potrebnu dokumentaciju, paket je u toku dana prošao carinu i sutradan mi stigao na kućnu adresu bez ikakvih dodatnih dažbina.
Oduševljen sam profesionalizmom dotične Aleksandre Stankovic.

Drugi paket
Isto kao i prvi, danas naručen, sutradan ujutro stigao u BG. Ništa ne stiže na email od DHL-a. Dan kasnije stiže identični email kao za prvi paket. Šaljem dokumentaciju koju sam poslao i za prethodni. Naglašavam da vrednost samog paketa nije preko 50e. Ne dobijam nikakav odgovor tog dana, nego tek sutra. Zahvaljuje na dokumentaciji. Narednih 6 dana se paket nije pomerio, niti je promenio status.
Šaljem opet email sa pitanje šta se dešava. Tek sutradan dobijam email:

Citat:Poštovani,
Proveriću sa kolegama, u postupku je oslobađanja.
Ukoliko Carina nešto ospori, ja ću Vas obavestiti.

Tek kada mi je stigao ovaj email, paket se pokrenuo. Sutradan sam ga preuzeo. Takođe je prošlo bez dodatnih troškova.
Ovaj drugi paket je radila dotična Marija Djermanovic i uz svo poštovanje, ne bih želeo da mi neki budući paketi nalete na nju...
[-] Ovaj post su pohvalili:
  • Bluelight, Bolle, Samac
Odgovori
Au, NS carina pregleda pakete za manje od nedelju dana. Tri puta sam se uštinuo...
Odgovori
Од кад то? Мени пре недељу и више дана стигао пакет после 30 дана царине. Можда се спремају за ове распродаје

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
Odgovori
Od početka novembra sam primetio.
Odgovori
Share


Idi na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)