Ovaj forum koristi kolačiće (cookies)
Ovaj forum koristi kolačiće (cookies) za čuvanje vaših podataka prijave, ako ste registrovani, kao i podatke vaše poslednje posete, ukoliko niste registrovani. Kolačići (cookies) su mali tekstualni fajlovi koji se čuvaju na vašem računaru. Kolačići koje je postavio ovaj forum se mogu koristiti samo na ovoj internet lokaciji i ne predstavljaju bezbednosni rizik. Takođe, kolačići na ovom forumu prate određene teme koje ste pročitali, kao i kada ste ih poslednji put pročitali. Molimo Vas da potvrdite da li prihvatate ili odbijate ove kolačiće.

Kolačići će biti sačuvani u vašem pregledaču (browser), bez obzira na izbor, kako bi sprečio da vam se ovo pitanje ponovo postavi. Postavke kolačića možete u bilo kojem trenutku da promenite, koristeći link na dnu stranice.

Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Thread Contributor: vukpavlovic74Review Footoon Aqua FX RTA

Relativno stariji RTA ali neverovatno inovativan uzimajući u obzir i današnje standarde. Nikad nisam video sličan sistem za motanje (vertikalnih) grejača. Sve ovo više liči na situaciju kad se "na kvarnjaka" premotava fabrički grejač nekog Subohm tanka nego na klasični RTA. Naziv sistema je FICS - Footon invented coil system. Staviću dve slike pomenutog sistema al teško da ćete išta shvatiti ako ne pogledate neku od video recenzija. Na prvoj slici je FICS u metalnom kućištu a na drugoj je rastavljen na komponente.

[Slika: FICS1.jpg]

[Slika: FICS2.jpg]

Grejač se mota oko šipkice od 4mm koja dolazi sa RTA-om ali po meni je to prevelik otvor i dobijam lepši rDL cug sa prečnikom grejača od 3-3,5mm. Vertikalni grejač oko koga se namotava vata u trakicama, se postavlja u keramičko kućište, pričvrsti se sa dva metalna prstena i onda se postavi u metalno kućište sa prve slike. Najveći problem FICS-a je veoma dug brake in period. Prednosti su mu dugo trajanje i dobra aroma.
Ispod ovog teksta je "ekspodirani" Aqua FX a FICS ide u FXR Coil...

[Slika: elektromos-cigaretta-uj-eredeti-footoon-...-e-cig.jpg]

Atomizer je moguće koristiti u varijanti od 3 i 5 ml. Uz 5 ml varijantu idu ekstenzija za dimanjak i veće staklo. Obzirom da ne troši mnogo a da se izuzetno lako dopunjava, odlučio sam se za 3 ml.
Podešavanje vazduha je takođe inovativno i precizno. Mnogi tvrde da ga je moguće koristiti i kao MTL. Možda je i moguće ako se u FICS stavi grejač do 2mm prečnika, što ja nisam probao.
RTA dolazi sa gomilom rezervnih delova u lepom pakovanju.
Na FT-u može da se pazari za neverovatnih 7$.
https://www.fasttech.com/p/3900500
Evo i par sličica i osnovne (ajd ako i to mora Smile) tehničke karakteristike.
Širina 22mm
Visina 61mm
Težina 59g

[Slika: FX1.jpg]

[Slika: fx.jpg]

[Slika: FX3.jpg]

Subjektivno-atomizer je bombonica...ali...mora ozbiljno da se potrudi oko njega jer svaka sitnica dobrano utiče na aromu i gustinu pare. Da sam samo stavio preinstaliran grejač i očekivao da dobijem superica rezultate, grdno bi se prešao...dakle zahteva eksperimentisanje da bi zasijao.
Natapa odlično i nema ni govora o dry hit-u, ako se ispoštuje da je FICS predviđen za korišćenje u rasponu od 20-30 W.
Drip tip je čudnjikav al dobro radi posao za rDL povlačenje.

[-] Ovaj post su pohvalili:
  • Bolle, Guru, Marekg, Oddy, Samac
Odgovori
Lepa recenzija.

Igrao se pre dve godine i odustao.
MTL svakako nije, sa manjim grejačima se dobija potop klasičan a sve preko toga je za rDL ili DL.
Aroma jeste dobra ali motanje grejača je toliko smorno da mi je dara bila veća nego mera Smile
Trying to stay sane is a life time hobby Good
[-] Ovaj post su pohvalili:
  • vukpavlovic74
Odgovori
Share

Idi na Forum:

Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)