Ovaj forum koristi kolačiće (cookies)
Ovaj forum koristi kolačiće (cookies) za čuvanje vaših podataka prijave, ako ste registrovani, kao i podatke vaše poslednje posete, ukoliko niste registrovani. Kolačići (cookies) su mali tekstualni fajlovi koji se čuvaju na vašem računaru. Kolačići koje je postavio ovaj forum se mogu koristiti samo na ovoj internet lokaciji i ne predstavljaju bezbednosni rizik. Takođe, kolačići na ovom forumu prate određene teme koje ste pročitali, kao i kada ste ih poslednji put pročitali. Molimo Vas da potvrdite da li prihvatate ili odbijate ove kolačiće.

Kolačići će biti sačuvani u vašem pregledaču (browser), bez obzira na izbor, kako bi sprečio da vam se ovo pitanje ponovo postavi. Postavke kolačića možete u bilo kojem trenutku da promenite, koristeći link na dnu stranice.

Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Thread Contributor: OddyReview Kayfun Lite 2019

#31
(27-04-2019, 15:59)vukpavlovic74 Piše: @ncholass
Ja parim na vrlo sličnom setup-u, jedino što mi je prečnik 2,5 mm...meni je to prevruće...DT se ugreje, ne može da se koristi...probao sam da krenem od 5,5 W i da vidim kolko mogu da nagruvam snagu...i došao sam do 7 W...dalje ni makac
Ako si probao sa 2,5 mm i čini ti se da je hladnija para sa 2 mm, reci da prepakujem Smile
Ali i stari KFL sam koristio na identičnih 7 W
Počinjem da se zaljubljujem u ovaj ati...sve mi prija na njemu, čak i DT...još je rano za krajnje zaključke al otkad mi je stigao nisam ga odvrnuo s moda

Da,para je bar meni podnosljivo topla na 9w sa grejacem od 2mm.
Evo sad ubacio nicr 28G 2mm na 9w ista situacija.
Pretpostavljam da na 2mm ima vise vazduha da se hladi i manje vate da smanji ionako malu komoru.

(27-04-2019, 16:04)mejden Piše: Kakvu aromu daje 2019,u recimo poredjenju sa atomizerima za koje znamo da daju dobru aromu, npr. meni najbolju aromu daje mini bers. Kakav je ovaj po tom pitanju?
Imam Galaxies RTA,imao bersa malog,velikog,kf light v2 sve je to tu za duvanske arome odlican.
[-] Ovaj post su pohvalili:
  • Bolle, mejden, Oddy, vukpavlovic74
Odgovori
#32
... duvani ekstra aroma bez kondenza, kolaci aroma extra javlja se kondenz .. tecnost 50/50 6mg.
.. moje zapazanje
[-] Ovaj post su pohvalili:
  • mejden
Odgovori
#33
@mejden
Još mi je teško da ga poredim sa pojedinačnim atomizerima, prekratko je kod mene. Mogu da primetim da mi je od Kayfuna jedino bolji stari KFL. Po mom ukusu KFL 19 bez problema ulazi u 5 najboljih MTL atija svih vremena. Ja definitivno spadam u grupu parilaca kojoj je novi Lite baš legao ali kao što vidiš, ima i drugačijih mišljenja...
@ncholass
Apsolutno ima logike to sa grejačima manjeg prečnika u cilju rasterećenja komore, odlično zapažanje!
@kinkel
Prosto mi je neverovatno da ati različito reaguje na duvane i kolače...da nije u pitanju pojava da različito povlačiš različite vrste arome?
[-] Ovaj post su pohvalili:
  • mejden, ncholass
Odgovori
#34
ne, ne .. mislim da je pre efekat prljanja grejaca i vate .. pa ne skupe kondenz, vec udje u kanal za vazduh .. kad se istrese sve ok. Sa duvanima .. zero problemo.
Odgovori
#35
Zanimljivo! Meni su duvani najveći prljači vate (Vaporever i JF, o NET-u da ne pričam to je nezamisliva lakoća prljanja grejača Smile)...ali naravno da su svačija iskustva drugačija
Na KFL 19 posle 3 tanka duvanske arome (Prime 15, Tobacco Light, Tribeca, 555...) moram da menjam vatu...verovatno zato što je tako mala komora
Definitivno ima nekih stvari kod ovog atija koje suštinski ne kontam - još uvek Smile ali sve ga više volim
[-] Ovaj post su pohvalili:
  • kinkel
Odgovori
#36
prime 15 ne bi trebalo .. on je skoro bez boje, inace svi moji duvani su jako svete tecnosti tek po neki zazuti Smile .. kolaci su tamne boje, meksikanac, neke karamele, krofne .. slatke pa prlja .. posle tanka ili dva skroz peljav grejac.
dok npr, Real cigar (omiljeni duvan) .. vatu menjam posle 20-30ml.
Odgovori
#37
Jel vi vatu provučete tesno ili labavo kad vam se tako brzo prlja grejač?
Odgovori
#38
@kinkel Cim ima zasladjivaca u aromi ili se na vise procenata dozira aroma smanjuje se vreme zamene vate i grejaca.
Generalno svetle tecnosti manje prljaju grejac.
@Oddy
Ja provlacim tesno ako ne provucem tako ili poplava ili prenatapa pa ima spitback.
Jednom sedmicno menjam sa Galaxies i Kayfu light u rotaciji oko 6 ml mtl potrosim dnevno.
Mozda ti rotiras vise atija pa...
[-] Ovaj post su pohvalili:
  • kinkel, Oddy
Odgovori
#39
ja tesno .. veoma
a to je i moje zapazanje, tamne prljaju, svetle slabije.
[-] Ovaj post su pohvalili:
  • Oddy
Odgovori
#40
Nisam imao problem da mi Real Cig prlja grejač. Ni u ranijim atomizerima, niti sada u KFL 2019. Doziram do 1.5% arome.
Uglavnom gledam da provučem tesno vatu, tesno tek toliko da ne deformišem grejač provlačenjem. Onda cimnen vatu levo-desno par puta da joj napravim mesto u grejaču i to je to.
Kada pravim TC setap, to je onda druga priča. Za TC provučem relativno labavo vatu. Ali sa tim setapom ako počnem VW... na prvi pokušaj čejn vejpa, zagorikis, nebitna tečnost.
VW pravim kontakt grejač, TC je "spaced".
[-] Ovaj post su pohvalili:
  • kinkel, ncholass
Odgovori
Share


Idi na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)