Ovaj forum koristi kolačiće (cookies)
Ovaj forum koristi kolačiće (cookies) za čuvanje vaših podataka prijave, ako ste registrovani, kao i podatke vaše poslednje posete, ukoliko niste registrovani. Kolačići (cookies) su mali tekstualni fajlovi koji se čuvaju na vašem računaru. Kolačići koje je postavio ovaj forum se mogu koristiti samo na ovoj internet lokaciji i ne predstavljaju bezbednosni rizik. Takođe, kolačići na ovom forumu prate određene teme koje ste pročitali, kao i kada ste ih poslednji put pročitali. Molimo Vas da potvrdite da li prihvatate ili odbijate ove kolačiće.

Kolačići će biti sačuvani u vašem pregledaču (browser), bez obzira na izbor, kako bi sprečio da vam se ovo pitanje ponovo postavi. Postavke kolačića možete u bilo kojem trenutku da promenite, koristeći link na dnu stranice.

Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Thread Contributor: OddyReview Kayfun Lite 2019

Kayfun Lite 2019 MTL RTA by SvoëMesto

[Slika: 0G4SPGg.png]

[Slika: 1GqRUrU.png]

Kratak info:

Kayfun [Lite] 22mm MTL RTA by Svoemesto

Širina: 22mm
Visina: 33mm (bez 510 pina i bez drip tipa, 42mm sa drip tipom)
Zapremina tečnosti: 2ml
Materijal: 316L stainless steel konstrukcija
Konekcija: 510
Kontrola vazduh: podešavajući odozdo preko plastičnog šrafića unutar 510 pina, maksimalni otvor 1.8mm
Punjenje tečnosti: odvrtanjem tanka sa baze

Kayfun [Lite] 24mm MTL RTA by Svoemesto

Širina: 24mm
Visina: 33mm (46mm sa drip tipom)
Zapremina tečnosti: 3,5ml
Materijal: 316L stainless steel konstrukcija
Konekcija: 510
Kontrola vazduh: podešavajući odozdo preko plastičnog šrafića unutar 510 pina, maksimalni otvor 1.8mm
Punjenje tečnosti: odvrtanjem tanka sa baze

[Slika: axyemCE.png]

Dopunjavanje tečnosti:

[Slika: 1nBGsT5.png]

Podešavanje vazduha odvrtanjem ili zavrtanjem plastičnog šrafića

[Slika: xT586TP.png]

[Slika: 6bq7biB.jpg]

Delovi sa gumicama

[Slika: 69SJJ4I.jpg]

Poređenje sa starim Kayfun Lite Plus atomizerom:

[Slika: mrjQjR4.png]

Link ka temi u kojoj je najavljen atmizer i u kojoj se pisalo dok ova tema nije otvorena: LINK
Odgovori
YFTK KF Lite 2019 Style RTA 22mm - Recenzija

[Slika: UHu6cSJ.jpg?1]

Svoju verziju sam naručio sa 3FVape sajta. Odlučio sam se za 22mm pošto mi ide sa većinom modova koje imam. Menjao sam kapacitet za veličinu i formu.
Paket u kojem stiže:

[Slika: d2CvvNK.jpg?1]

Rastavljen u delove:

[Slika: jU1hYW2.jpg?1]

[Slika: mL597im.jpg?1]

Spreman setap i napunjen tank:

[Slika: jcbRBd1.jpg?1]

Prvi utisci, kada sam otvorio kutiju i izvadio atomizer, su više nego pozitivni. Završna obrada na mestu, bez ikakvih propusta ili tragova. Navoji sjajni. Sve se lako odvija i zavija. Gumice takve da svaki deo odlično naleže na svoje mesto. Ništa previše zatenutno, a takođe ni labavo. Dešava se da generalno atomizeri stignu (i originali i klonovi) sa tragovima ulja od mašinske obrade, koji se više osete nego što se vide. Kod ovog klona to nije bio slučaj, ali sam ga ipak pustio u ultrazvučnu kadicu i "prodrmao" 7-8 minuta. Kao što sam i mislio, nikakvi vidljivi tragovi nisu ostali u vodi u kojoj se okupao.

Uzeo sam neke dodatne mere.

Otvor vazduha na deku ispod grejača je 1.8mm, širina dimnjaka 4mm.
Metalni drip tip se sužava na kraju gde je otvor širine 3.2mm.
Komora je široka 11mm.

Kada se osušio, postavio sam setap koji koristim u poslednje vreme kod MTL atomizera:
Vandy Vape Kanthal A1 Superfine MTL Fused Clapton Heating Wire 32*2/38 AWG
U pitanju je žica 2 x 0.2mm i 0.1mm preko. 5/6 namotaja preko 2.5mm prečnika.
13W, Heat Flux 120mW/mm2

Postavljanje setapa je dosta lako, identično kao kod prethodnika V3 Mini i Primea, a u pitanju su, koliko vidim, i identični dekovi.

Posle 2 do 3 povlačenja, para pretopla, drip tip previše ugrejan da bi se mogla usta nasloniti. Skinem fabrički metalni drip tip, postavim "shorty" plastični. Para pretopla za moj ukus.
Smanjio sam na 10W da bi mogao da parim i povremeno podizao na 11W. Para je bila hladnija, po meni toliko hladna da je aroma skoro pa nesala, ali se atomizer i dalje previše grejao.
Isti ovaj setap koristim u drugim kratkim atomizerima poput Berserkera Mini 22mm, Doggystyle 2k16, i starim dobrim KFL+ sa malim 2ml tankom, bez ikakvih problema.

Sledeći setap je bio običan 0.32mm Kanthal, 7 namotaja preko 2.5mm prečnika.
12W, Heat Flux 150mW/mm2
Subjektivni osećaj je identična situacija kao sa setapom iznad. Opet pretoplo. Smanjim na 10W, i imam utisak da je para koja nastaje na grejaču hladnija, ali da usled ugrejanosti komore dobijam toplu paru plus zagrejan atomizer i drip tip, plastični.

Opet menjam setap, sada 0.25 Kanthal, 6.5 namotaja preko 2mm prečnika.
8W, Heat Flux 155mW/mm2
Sada je sve ok, ne greje se toliko atomizer. Međutim, ovaj setap mi ne odgovara i previše mi je slabo.

Šrafić za količinu vazduha sve vreme, kod svakog setapa podešavam. Ima osetnog uticaja na ugrejanost atomizera i pare, ali još većeg na izražensot arome i gustinu pare.
Svaki setap sam koristio sa bar 2 napunjena tanka, dakle oko 4ml.

I sada dolazim do setapa koji trenutno koristim. 0.32mm SS316L, 6.5 namotaja preko 2.5mm prečnika.
Ovo sam podesio na TC i temperaturu takvu da mi odgovara toplota pare. Sve ok. Atomizrer se ne greje. Tek mlak nakon 4-5 uzastopnih povlačenja.
Prebacim na VW, 12W, Heat Flux 145mW/mm2
Sve ok. Nije vruće, skoro pa idealno. Naravno na TC dobijam bolje rezultate jer se smanjuje snaga kada se postigne temperatura grejača.
Što se samog TC tiče, on radi idealno, bez ikakvih problema, tako da atomizer mogu komotno preporučiti onima koji koriste TC.

Para, TH i aroma: spuštao sam grejač skoro do deka, podizao ga gore. Dobijao sam neki prosek. Po mom ukusu je neki prosečan MTL atomizer po ovom pitanju, pa...možda i malo ispod proseka. Recimo da sam zadovoljniji sa Doggystyle nego sa Kayfun Lite 2019. Atomizer bi trebao da bude neki "all-around" kako za duvane tako i za kremove. Situacija kao sa Kayfun Mini V3 i KF Prime, stim da je više kao V3 Mini. Moje mišljenje je da je Prime bolji sa stanovišta pare koju daje i arome (kada nema onog osećaja prenatopljenosti).

Vazduh je, po meni, ok rešen. Ima finu neprekidnu cirkulaciju, tečnu. Nije besčujna, čuje se šuštanje, ali nije zviždanje niti pištanje. Plastični šrafić sam video kao loše rešenje i pošto se u paketu dobija dodatni metalni, odmah sam ga zamenio. Stiže metalni i još jedan plastični šrafić kao rezerva pored plastičnog koji je u 510 pinu.

Primetio sam i kondenz koji se javlja kod mesta za drip tip. Ovaj problem nije prisutan kada je njegov metalni drip tip postavljen, međutim, ako se postavi neki kraći koji ne ulazi do kraja, dolazi do kondenza. Ovaj problem nisu imali prethodnici (Prime i V3 Mini).

[Slika: bGrCb40.jpg?1]

Koliko vidim, problem pravi dimnjak koji je malo višlji, taman toliko da sprečava slivanje kondenza u komoru.

Punjenje je jednostavno, ali i pored toga, zahteva malo pažnje, jer se dosipa između zida komore i zida tanka, koji je veoma uzak prostor. Tank se lako odvija ukoliko nije previše stegnut prilikom zavijanja. Ako je jače zavijen, biće potrebno odvrtanje atomizera sa moda, jer je deo baze, koji treba da se uhvati drugom rukom, previše kratak.

I za kraj, Kayfun Lite 2019-ci bih dao neku prosečnu ocenu. Sa jedne strane lakoća korišćenja, atomizer malih dimenzija, niskog profila, jednostavnije konstrukcije i relativno malog broja delova. Dok se sa druge strane veoma lako greje, vruća para, problemi koje kada sam rešio nisu dali neku posebnu paru, TH niti aromu.
Očekujem ekstender koji će povećati kapacitet tanka, ali i produžiti visinu dimnjaka, pa mogu da se nadam manjem grejanju atomizera i hladnijoj pari. Videću da li su očekivanja opravdana kada mi stigne Doom Kit.
[-] Ovaj post su pohvalili:
  • Bolle, kinkel, Marekg, mejden, Metallic, ncholass, Samac, Vapoholic, vladimirkrstic, vukpavlovic74
Odgovori
22-24mm

• Oddy
Odgovori
SXK (levo) - YFTK (desno)...uocene razlike

[Slika: 6633cbfb1b3c.png]

...kazu da je spoljna obrada kvalitetnija kod YFTK.

[Slika: e2d018a236c7.png]

...kazu da je bolja unutrasnja obrada kod YFTK.

[Slika: 97c09c881ebf.png]

[Slika: dedd43c31e7a.png]

[Slika: 36560b14b23e.png]

[Slika: ac0348683fc9.png]

Pin u oba klona je idealno centriran.

SXK
[Slika: 875392968a6a.png]

YFTK
[Slika: 0a2cdcd80eaa.png]

Ko je pobednik? Smile

• Bolle, Draganchica, Marekg, mejden, Oddy, vukpavlovic74
Odgovori
@Oddy
Ubedljivo najbolja I najsadržajnija recenzija ovog atomizera. Možda bi mogao da uradiš I video recenziju (I na engleskom?)...pored gomile la-la recenzenata, brzo bi našao svoju publiku
Pogledao sam 15-ak cvrkutavih recenzija I na kraju mi nije bilo ni približno jasno šta da očekujem...sad tačno znam o čemu se radi...iako će neke stvari koje si predstavio kao mane za mene biti prednosti...nebitno...sad je sve apsolutno jasno...potrefio si suštinu koju 99,99% recenzenata "previdi" iz prostog razloga jer su plaćeni
Kad mi stigne, prvi setup će biti TC 220 C, SS 0,25 mm...ako to ne upali 0,32 mm kantal I mesh u grejaču, snaga 8-8,5 W...radiće kao pjesma Smile
  • Oddy
Odgovori
@vukpavlovic74
Potpisujem!
  • vukpavlovic74
Odgovori
.. u mom slucaju, nasao sam idilu sa mtl kleptonom, na minimalnoj snazi za taj grejac 8,2w i nesto duzim dt. cuje se i utron verzija, ne zviždi al se cuje ulazak vazduha.
jedino me smara dolivanje tečnosti, smaranje sa odvrtanjem tanka, ako se za nijansu vise zategne onda se odvrce tesko. otvor za dolivanje tečnosti je jedva dovoljan.
i dalje .. prosek (3)
Odgovori
@kinkel
Dal je to idila il pojava da kad posle sedmog piva shvatiš da je zapravo mnogo lepša nego što ti se učinilo na prvu loptu? Big Grin
Meni je potpuno neverovatno da Svoe Mesto nije iskoristio/reciklirao bazu I dimnjak starog KFL-a...samo da su napravili da se lakše postavlja žica, da se ati puni odozgo I da pojednostave/unaprede kontrolu vazduha - dobili bi ati koji bi narednih 5 godina prodavali u nenormalnim količinama...svi su željni old school MTL-a...na tom talasu je Berserker napravio milione Vandy Vape-u, iako ima gomile problema
  • kinkel, Oddy, Samac
Odgovori
Dodjoh kasno s posla I u sandučetu poštareva čestitka...stigao KFL'19...jedva čekam da ga podignem šjutra...doduše tank koji sam zajedno s njim poručio nije stigao...Grrkinezziii...
Odgovori
Ja sam namotao 2mm kanthal a1 oko 1om na 9w
Nije vruce, para gusta aroma ok.
Za sada nista necu menjati.

Sent from my mind using Tapatalk
  • Oddy
Odgovori
Share

Idi na Forum:

Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)