Ovaj forum koristi kolačiće (cookies)
Ovaj forum koristi kolačiće (cookies) za čuvanje vaših podataka prijave, ako ste registrovani, kao i podatke vaše poslednje posete, ukoliko niste registrovani. Kolačići (cookies) su mali tekstualni fajlovi koji se čuvaju na vašem računaru. Kolačići koje je postavio ovaj forum se mogu koristiti samo na ovoj internet lokaciji i ne predstavljaju bezbednosni rizik. Takođe, kolačići na ovom forumu prate određene teme koje ste pročitali, kao i kada ste ih poslednji put pročitali. Molimo Vas da potvrdite da li prihvatate ili odbijate ove kolačiće.

Kolačići će biti sačuvani u vašem pregledaču (browser), bez obzira na izbor, kako bi sprečio da vam se ovo pitanje ponovo postavi. Postavke kolačića možete u bilo kojem trenutku da promenite, koristeći link na dnu stranice.

Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Thread Contributor: vukpavlovic74Hevi metal i parenje iliti ajmo Jovo nanovo...

#1
šta kažete na ova istraživanja koja pokazuju prisustvo teških metala i slobodnih radikala (inače ako niste znali koji je najopasniji slobodni radikal, u pitanju je DrVŠ. Smile ) u pari?

https://www.sciencealert.com/toxic-level...tte-vaping

https://www.jhsph.edu/news/news-releases...quids.html

https://articles.mercola.com/sites/artic...etals.aspx

Dr. Farsalinos naravno tvrdi da su rezultati prenapumpani i da bi trebalo uneti bar 100 ml tečnosti dnevno da bi se premašila doza koja je označena kao opasna od strane FDA.

https://www.churnmag.com/news/dr-farsali...isleading/

Ponekad mi se čini da se svi zahebavau s nami....
[-] Ovaj post su pohvalili:
  • Bolle, kinkel, Oddy
Odgovori
#2
Inače da, mora biti tragova ovih metala jer žice grejača su pravljene od istih. E sad, sve je pitanje kvaliteta tih žica, od nekih verovatno više "otpada" a od nekih manje i definitivno bitna stvar je kritična količina ovih metala koja je štetna kroz jedinicu vremena. Druga stvar je što mi jednostavno živimo u takvom svetu i okruženju gde kada bi se uzeo uzorak bilo čega sa čime dolazimo u dodir, verovatno bi se našla masa stvari koja je opasna. Jel neko uopšte testirao vazduh u gradovima u kojima živimo pa da vidimo šta to udišemo i koju količinu?
I opet se vraćamo na onu stvar oko štetnosti e-cigarete, za koju većina nas podržava stav da je ona manje štetna alternativa redovnoj cigareti i po svim istraživanjima do sada, bar 95% zdravija od iste, ali se nigde ne kaže da je zdrava.
[-] Ovaj post su pohvalili:
  • Bolle
Odgovori
#3
"the researchers selected five leading brands of so-called first generation e-cigarettes, which are referred to as cig-a-likes because they resemble traditional cigarettes. (Newer ones look like small cassette recorders with a mouthpiece. In the newer devices the liquid is added from a dispenser prior to use. In contrast, the liquid in first generation e-cigs is stored in the cartridge together with the coil, which increases the liquid’s exposure to the coil even in the absence of heating.)"

Testirali su jednokratne cigarete...cigalikes, a novije koji liče na "male diktafone sa usnikom" Big Grin nisu...

@vukpavlovic74

Čekao sam nedavno bus za ZR kod OMV pumpe u Krnjači, maltene sam hteo da bacim peglu koliko je vazduh zagađen izduvnim gasovima....

Kako o tome niko ne piše u medijima?
Smoke-free since 11 July 2014.
"Strasti slamaju i ono što je preostalo i ono što ne postoji..."
Odgovori
#4
@Vapoholic

defintivna i proverena istina je da duvanska industrija placa istrazivanja koja diskredituju parenje...kao i medije u kojima ta istrazivanja izlaze
ali u tom moru bljuvotina ima poneka informacija od opsteg znacaja za sve nas koji parimo
Odgovori
#5
Ma razumem ja tebe, samo mislim da se previse opterecujes. Drinks

Njihovo je da pisu, nase 90% u vodu a 10% razmotrimo. Po meni tih 10% rizika, koji su uz to jos i neprovereni, su nista spram ostalog trovanja te mi deluju zanemarljivo.

Kad se neko iz vaperske zajednice oglasi sa konkretnim zdravstvenim problemom, to veoma ozbiljno shvatam.
Smoke-free since 11 July 2014.
"Strasti slamaju i ono što je preostalo i ono što ne postoji..."
Odgovori
Share


Idi na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)