Ovaj forum koristi kolačiće (cookies)
Ovaj forum koristi kolačiće (cookies) za čuvanje vaših podataka prijave, ako ste registrovani, kao i podatke vaše poslednje posete, ukoliko niste registrovani. Kolačići (cookies) su mali tekstualni fajlovi koji se čuvaju na vašem računaru. Kolačići koje je postavio ovaj forum se mogu koristiti samo na ovoj internet lokaciji i ne predstavljaju bezbednosni rizik. Takođe, kolačići na ovom forumu prate određene teme koje ste pročitali, kao i kada ste ih poslednji put pročitali. Molimo Vas da potvrdite da li prihvatate ili odbijate ove kolačiće.

Kolačići će biti sačuvani u vašem pregledaču (browser), bez obzira na izbor, kako bi sprečio da vam se ovo pitanje ponovo postavi. Postavke kolačića možete u bilo kojem trenutku da promenite, koristeći link na dnu stranice.

Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Thread Contributor: vladimirkrsticOd kog metala su najmanje stetne zice?

#1
Heart 
Vecina nas je pocela da pari zato sto je zdravija alternativa analognim cigaretama. Jos nije dovoljno ispitano ali kako se ja osecam a i po onome sto dugi kazu siguran sam da je bar kraktorocno neuporedivo zdravije nego analogne cigarete. Za sad su metalni grejaci najveci znak pitanja kada je uticaj na zdravlje u pitanju, zar ne? Jednostavno metal kada se greje ispusta razne hemikalije, nemoguce je to izbeci.

Razni metali imaju drukcije performanse odnosno daju drukcije arome, cini mi se da vecina juri aromu i oblake a manje obracaju paznju na stetan aspek nekih metala. Ja sam medjutim spreman da zrtvujem odredjeni deo arome radi manje stetnog vejpa.

Koji su se metali pokazali kao najmanje stetni? Kako odnos otpora i napona utice na ispustanje stetnih hemikalija? Verovatno se sve svodi na temperaturu koju zica doseze? Sto me navodi na razmisljanje da je TC sigurniji od Power moda? Koji su najkvalitetniji i najprovereniji proizvodjaci zica?
Odgovori
#2
Uh... dosta pitanja gde oko svakog ima previše pisanja Big Grin

Na osnovu dosadašnjih testova, podatak koji je aktuelan je da je e-cig minimum 95% zdarvija varijanta od cigarete i pušenja.

Što se materijala za grejače tiče, koplja se uglavnom lome oko oksidacije određenih metala na određenim temperaturama. Ono što je sigurno jeste da Ti žice i Ni200 ne treba nikako voziti osim u TC režimu jer imaju relativno nizak prag preko kojeg počinju da prave dokazano štetne okside. U prevodu, ne smeju se nikako usijavati.
Što se ostalih materijala tiče, uglavnom su bezbedni, naravno ako je to što piše da jeste i da nema nekih drugih primesa u njima.
Ako bih na osnovu svega što sam do sada pročitao i čuo trebao da odredim jedan materijal i stavim ga ispred svih, ja bih rekao SS.

Kada smo kod proizvođača, ni kod jednog nisam video da je istakao sertifikat kvaliteta Big Grin tako da, u tom slučaju više verujem nekon proizvođaču iz EU zbog silne birokratije i strožijih kontrola nego Kinezima. A opet, kupujem uglavnom od Kineza Lol
[-] Ovaj post su pohvalili:
  • pablo
Odgovori
Share


Idi na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)