Ovaj forum koristi kolačiće (cookies)
Ovaj forum koristi kolačiće (cookies) za čuvanje vaših podataka prijave, ako ste registrovani, kao i podatke vaše poslednje posete, ukoliko niste registrovani. Kolačići (cookies) su mali tekstualni fajlovi koji se čuvaju na vašem računaru. Kolačići koje je postavio ovaj forum se mogu koristiti samo na ovoj internet lokaciji i ne predstavljaju bezbednosni rizik. Takođe, kolačići na ovom forumu prate određene teme koje ste pročitali, kao i kada ste ih poslednji put pročitali. Molimo Vas da potvrdite da li prihvatate ili odbijate ove kolačiće.

Kolačići će biti sačuvani u vašem pregledaču (browser), bez obzira na izbor, kako bi sprečio da vam se ovo pitanje ponovo postavi. Postavke kolačića možete u bilo kojem trenutku da promenite, koristeći link na dnu stranice.

Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Thread Contributor: SamacBaker Flavors

#1
[Slika: aromatico_header11.png]

Listam temu o aromama i u delu o JF naidjem na post kolege Oddy u kome je spomenuo arome ovog proizvodjaca iz Rusije.

*Baker Flavors proizvodi arome koje se koristi u ishrani, ali poseduje i paletu vape aroma.

[Slika: cf4415aa93b5.jpg]

-Tobacco (Tabak)
-Tabakum
-Tabakerka
-Klondike
-Yuco
-Canat

Negde tamo 2014. sam miksao te arome..i ne samo ja. Misljenja su podeljena i u vecini negativna.
Moje ne!
Ove ultra koncentrovane arome, nije sala i sam proizvodjac preporucuje 0.5%/10ml...a moze i manje, zahtevaju dosta vremena da odleze. Kod mene i vise od mesec dana.

Tobacco/Tabakum/Tabakerka
...napisah tamo negde na nekom forumu:
Oko Baker Flavors aroma postoji duboka podeljenost u misljenju sto je dobro, stvoren je dobar teren za diskusiju i treba ucestvovati u njoj. Naravno, ili nam odgvaraju, ili ne. Konkretno meni odgovaraju i to ne samo YUCO, CANAT, KLONDIKE...one za koje poneko kaze da "pa i mogu da prodju", vec i TABAK, TABAKUM i TABAKERKA...izrazito duvanske arome, cist duvan! Proizvodjac ih je opisao kao cist ekstrat duvana bez primesa. Sa tim se slazem, ali delimicno. Svaka od ove tri, a koje svi redom odbacuju i kite epitetoma povezanim sa odvratnoscu, imaju svoju ne bas malu vrednost i svaka je pricica za sebe. Za mene je ovo definitivno kvalitetan proizvod i Baker Flavors je uspeo da nam docara ukus duvana, pravog duvana...odnosno osecaj pusenja analognih cigareta. Nakon prestanka parenja, ostaje u ustima onaj ukus kao posle analogne, a sve tri su i pomalo slatkaste i mislim da je i tu dodato pomalo meda, diskretno svakako, sto upotpunjuje ugodjaj. Bas zbog podeljenosti u misljenju ne obracam puno paznje i preporucujem ih, ako nista a ono da se probaju..pa onda pisite, pisite kudite, ili hvalite...al nakon probanja i po svom, a ne tudjem "osecaju".

Na zalost, JF od ove tri pod Gourmet nudi samo Tabakum!

Klondike
...napisah tamo negde na nekom forumu:
Baker Flavors je "krstio" KLONDIKE aromu kao "золотой лихорадки" (zlatna groznica), a niti je zlatna...a Bogu hvala nije ni groznica. Pomalo su sasave te nepostojece asocijacije sa nadevanjem tu i tamo kojekakvih imena. Samo dovode u zabunu onog ko pokusava da nesto razazna i poveze, a i sama aroma Klondike je Gordijev cvor, ali necu kapitulirati! Ukus je jak, ali ne opterecuje. Interesantna je ta mesavina ukusa. Duvan drzi sve ostalo na okupu, a pod sve mislim na med, koji je kod Baker Flavors aroma bas prisutan i za mene nesto veoma novo i interesantno, a to je ukus mandarine. Nisam bas preterano impresioniran, ali moram da kazem da je ova kombinacija sa mandarinom i medom, pa i ponekim delicem cimeta, tamo negde, bar za mene dobra, solidna, osvezavajuce nova i sasvim je lagano parim. Pokusavam da je povezem sa nekom do sada vec parenom aromom, ali nista od toga, ova mandarina je bas zbunjujuca. Nista nije prenaglaseno i meni deluje bas ugodno i kremasto. Mislim da bi u slucaju povecanja procenta arome prouzrokovali katastrofu i da to, novo dobijeno ne bi bilo upotrebljivo, a sve to u slucaju "podebljavanja" arome. Kao sto sam vec napisao, ovo je pomalo novitet za moje receptore i prija mi, mogu slobodno da kazem da je veoma parljiva i da je pogodna za celodnevno parenje, tako da je preporucujem.

...itd...itd...

Teska srca sam narucio sa JF.
-nemaju sve
-cena je jaka u odnosu na cene kod samog proizvodjaca

Evo cena kod BF:

Tobacco 10ml - 0.94$ / 50ml - 3.12$ / 100ml - 5.63$
Tabakum 10ml - 0.94$ / 50ml - 3.44$ / 100ml - 6.25$
Tabakerka 10ml - 0.94$ / 50ml - 3.12$ / 100ml - 5.63$
Klondike 10ml - 0.94$ / 50ml - 3.12$ / 100ml - 5.63$
Yuco 10ml - 0.94$ / 50ml - 3.44$ / 100ml - 6.25$
Vanat 10ml - 1.1$ / 50ml - 4.38$ / 100ml - 7.19$

Rusi su skroz problematicni po pitanju trgovine, mislim na BF. Poboljsanje je u tome sto su uveli PayPal (ranije je islo preko Western Union-a), ali su me otkacili momentalno. Trazio sam svih sest aroma, a dobio odgovor/dvojku.

К сожалению, мы не принимаем заказы менее 25 USD за пределами России.
...ne prihvataju porudzbine manje od 25 zelenih, a izvan RU.
Za 25$ po njihovim cenama mozemo da se potrujemo i jos da pretekne!

Doziranje.
Po njima 0.5%, a ja sam ovako:
*moram da naglasim da je kap velika, odnosno da su kapaljke starijeg tipa, npr stare IW flasice.

-Tobacco 3 kapi na 10ml
-Tabakum 3 kapi na 10ml
-Tabakerka 2 kapi na 10ml
-Klondike 3 kapi na 10ml
-Yuco 4 kapi na 10ml
-Canat 4 kapi na 10ml

Cekam da mi stignu arome i zivo me zanima kako su pakovali/prepakovali i da li su kapaljke tanke.
[-] Ovaj post su pohvalili:
  • Bolle, Estariol, Milanez, Oddy, vukpavlovic74
Odgovori
#2
Hmm, ova tura sa JF mi se oduzi. Obicno stigne za 12-14 dana.

[Slika: JF.jpg]

...koliko znam, ovi su postarima naobecavali svega i svacega...u funkciji su, ali kod nas je sve moguce pa i drveni sporet. Mozda je carina usla u tihi strajk [Slika: whistling.gif]
Show ContentSpoiler:
Odgovori
#3
Australijska "kutija za cipele" sa jedine 4 BF arome koje imaju je konacno stigla.

[Slika: 83a394157486.jpg]

...kao sto sam i predpostavio, repack je u pitanju i kapaljke su tanke.

[Slika: b3a8c744ace8.jpg]

Nista, presucu u stare flasice, proverene, nisam bas raspolozen za eksperiment pogotovo sto su arome ultra koncentrovane...kao sto sam vec pisao o njima.

P.S.
Stigle i sa AT.
[-] Ovaj post su pohvalili:
  • mejden, Oddy
Odgovori
#4
Jel procurila koja usput ili su stigle cele? Smile
Odgovori
#5
Rešeno je curenje na JF-u...žalili se ljudi i zbog toga je promenjena ambalaža
[-] Ovaj post su pohvalili:
  • Oddy
Odgovori
#6
Iako je repack nije piskilo Smile
Odgovori
#7
@Samac
Čitao sam tvoje impresije o ovim aromama, ali, moje pitanje glasi, pošto me je jedna aroma vrlo zainteresovala, a to je Yucon, jel dobra, šta možeš da nam dočaraš ako imaš volje, a bilo bi lepo ako ti nebi bilo *******, da nam, mi, kažeš nešto o ovoj aromi, jer me vrlo zainteresovala zato što se pominje malo kokosa... Ajd ako ti nije teško.

EDIT : Yuco
Odgovori
#8
Svojevremeno sam ovako napisao...i ostaje tako!

"Odluka da probam ovu aromu je "isprovocirana" sa dve-tri navedene konstatacije u Baker Flavors diskusiji, a radi se o paraleli Baker Flavors YUCO - VZ Black Cigar...zaista veoma intrigantno za mene kao velikog ljubitelja Vaping Zone alkoholnih koncetrovanih aroma. Da, slicnost svakako postoji, ali samo kao ishitreni intuitus, konstatacija...dakle slicne, a tako razlicite ipak, no ovde je rec o BF Yuco aromi i zadrzavam se na njoj i to bukvalno, jer me je bas raznezila i "usla pod kozu"! Aroma je jasna, izrazajna, veoma dominantna a opet sa druge strane totalno ne opterecujuca, gotovo da je nazovem "pitkom". Veoma interesantan detalj, odnosno momenat je prilikom uvlacenja pare, kada bukvalno napada receptore na vrhu jezika svojom slatkoscu, siri se preko jezika i ispunjava cela usta. Fantasticne li "invazije"! Iako je u pitanju slast, nije otuzno ni u jednom trenutku. Neverovatno dobra kombinacija duvana, meda i sada sa sigurnoscu mogu da tvrdim da je u pitanju kakao, a ne cokolada. Ovde je nkakao jasno izrazen i lepo se oseti ta blaga gorcastost, mada...bicu slobodan da napisem da osetim i malo orasastu stvar, rekao bih badem. U pojedinim trenucima pomalo ispliva vise, naglasi se taj kakaovac, ali se neverovatno brzo stapa sa ostalim delovima, umiruje i cini izuzetno dobro ukomponovanu celinu. U nekim postovima i pojedinim opisima pomenuto je da se oseca kokos. Sa sigurnoscu mogu da tvrdim da ga nema, a da tu asocijaciju na njega budi upravo ta dobitna kombinacija kakaovca, meda i badema. Ukus je bas, bas tesko izdefinisati, ali u celini kada se pogledaju sastojci jakih nota, nazvao bih to krotkim...ukrocenim . Baker Flavors Yuco je definitivno pozeljna aroma i ja je toplo preporucujem."
[-] Ovaj post su pohvalili:
  • Bolle, mejden, Oddy
Odgovori
#9
@Samac
I više nego dovoljno! Hvala, Hvala!
EDIT : DOBRO JE ŠTO TE IMAMO!!!!
[-] Ovaj post su pohvalili:
  • Samac, vukpavlovic74
Odgovori
#10
Добро је да смо сви овде и да лагано измењујемо искуство.
Један човек ништа не значи...колектив је битан појам!
[Slika: thank_you2.gif]
[-] Ovaj post su pohvalili:
  • mejden, Oddy, vukpavlovic74
Odgovori
Share


Idi na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)