Ovaj forum koristi kolačiće (cookies)
Ovaj forum koristi kolačiće (cookies) za čuvanje vaših podataka prijave, ako ste registrovani, kao i podatke vaše poslednje posete, ukoliko niste registrovani. Kolačići (cookies) su mali tekstualni fajlovi koji se čuvaju na vašem računaru. Kolačići koje je postavio ovaj forum se mogu koristiti samo na ovoj internet lokaciji i ne predstavljaju bezbednosni rizik. Takođe, kolačići na ovom forumu prate određene teme koje ste pročitali, kao i kada ste ih poslednji put pročitali. Molimo Vas da potvrdite da li prihvatate ili odbijate ove kolačiće.

Kolačići će biti sačuvani u vašem pregledaču (browser), bez obzira na izbor, kako bi sprečio da vam se ovo pitanje ponovo postavi. Postavke kolačića možete u bilo kojem trenutku da promenite, koristeći link na dnu stranice.

Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Thread Contributor: vladimirkrsticGde kupovati tecnosti u Srbiji?

#14
Probao sam i sa vodom, ali uglavnom pravim bez vode.
Preporuka za vodu je jedino da razbistri tečnost koju VG zgusne. Neki atomizeri hoće da prave problem zbog dotoka tečnosti i natapanja, jer su rupice ili kanali dosta uski a sve to u kombinaciji sa lošijim konstrukcionim rešenjem deka i postavljanjem pamuka. Opet, sa druge strane, mnogi atomizeri su osetljivi na bistrije tečnosti i na lošije postavljanje pamuka pa lako i često procure. U prevodu, bitniji je dobar setap kod RTA, RDA, RTDA ili dobro namotani fabrički grejači, u slučaju atomizera gde se kupuju a ne prave, nego što je gustina tečnosti. Bar je to moje neko iskustvo.
Da, zaboravih, zimi kada je hladnije, tečnost postaje gušća. Pa i to bude jedan od razloga dodavanja vode.

Postoji druga stvar, recimo neki ljudi su alergični na PG (ima ih i koji su alergični na VG), pa onda izbegavaju PG ili gledaju da ga što manje stave i koriste tečnosti sa 80-85% VG-a. Takve tečnosti su dosta guste, pa da bi se kompenzovala prevelika gustina, dodaje se recimo 5%, pa čak i 10% vode.

Za MTL pravim uglavnom 50-50 PG-VG, mada nekad odem i na 40-60 PG-VG bez vode. To mi je uglavnom glavna baza koju napravim. Kada hoću za DL da napravim tečnost, onda koristim MTL bazu koju razblažim sa VG-om. Tako recimo za DL tečnost sipam ovu bazu koju imam, koja je MTL (8mg/ml nic i 50-50 PG-VG), sipam u bočicu 1/3. Ostatak od 2/3 dopunim VG-om. Tako dobijem 3x manje nikotina za DL i dobijem većinsku VG tečnost, koja lično meni više odgovara za DL jer mi nekako bude puniji ukus u ustima, bude "masnije". U ovakvu tečnost neeeekada dodam 5% vode, ali se ne sećam kada sam poslednji put, jer DL atomizere koje koristim rade bez ikakvih problema sa ovako gustom tečnosti.

Zbog toga što očigledno više koristim VG nego PG, gledam da i nikotin kada kupujem bude u VG.

I za kraj, jedna jako bitna stvar, koja se nije napomenula:

Treba biti izuzetno obazriv kada se radi sa većom koncentracijom nikotina pošto se apsorbuje preko kože! Preporučljivo je koristi rukavice!
[-] Ovaj post su pohvalili:
  • pablo, vladimirkrstic
Odgovori
Share


Poruke U Ovoj Temi
RE: Gde kupovati tecnosti u Srbiji? - od Oddy - 16-03-2019, 16:24
RE: Gde kupovati tecnosti u Srbiji? - od Oddy - 16-03-2019, 17:36
Gde kupovati tecnosti u Srbiji? - od Djiva - 16-03-2019, 17:57
Gde kupovati tecnosti u Srbiji? - od pablo - 16-03-2019, 18:53
Gde kupovati tecnosti u Srbiji? - od pablo - 16-03-2019, 21:37
RE: Gde kupovati tecnosti u Srbiji? - od Oddy - 16-03-2019, 21:51
Gde kupovati tecnosti u Srbiji? - od nikola - 16-03-2019, 22:39
Gde kupovati tecnosti u Srbiji? - od pablo - 16-03-2019, 23:18
RE: Gde kupovati tecnosti u Srbiji? - od Oddy - 17-03-2019, 01:04
Gde kupovati tecnosti u Srbiji? - od kinkel - 17-03-2019, 15:03
Gde kupovati tecnosti u Srbiji? - od nikola - 17-03-2019, 16:12
Gde kupovati tecnosti u Srbiji? - od pablo - 17-03-2019, 17:50
Gde kupovati tecnosti u Srbiji? - od kinkel - 17-03-2019, 20:23
Gde kupovati tecnosti u Srbiji? - od pablo - 18-03-2019, 09:54
Gde kupovati tecnosti u Srbiji? - od pablo - 18-03-2019, 15:15

Idi na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)