Ovaj forum koristi kolačiće (cookies)
Ovaj forum koristi kolačiće (cookies) za čuvanje vaših podataka prijave, ako ste registrovani, kao i podatke vaše poslednje posete, ukoliko niste registrovani. Kolačići (cookies) su mali tekstualni fajlovi koji se čuvaju na vašem računaru. Kolačići koje je postavio ovaj forum se mogu koristiti samo na ovoj internet lokaciji i ne predstavljaju bezbednosni rizik. Takođe, kolačići na ovom forumu prate određene teme koje ste pročitali, kao i kada ste ih poslednji put pročitali. Molimo Vas da potvrdite da li prihvatate ili odbijate ove kolačiće.

Kolačići će biti sačuvani u vašem pregledaču (browser), bez obzira na izbor, kako bi sprečio da vam se ovo pitanje ponovo postavi. Postavke kolačića možete u bilo kojem trenutku da promenite, koristeći link na dnu stranice.

Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Thread Contributor: OddyReview ReGen atomizer by VapeWare Mods

#11
Materijal i da li je SS304 ili SS316, ako misliš zbog boje, ovaj je redovne SS boje kao i svaki drugi koji sam imao, nije od onih sjajnih koji blješte Big Grin
Za kvalitet izrade apsolutno nikakvu zamerku nemam, kao što sam napisao već. Gumice sve pašu u mikrometar, da je bolje, ne bi valjalo.
Što se setapa tiče, to moraš sebe da poznaješ. Jeste jedan od težih, i sve je u oksidaciji mrežice. Što je ona bolje oksidisana, to će lakše ići. Za dobru oksidaciju treba vreme. Međutim, jednom spremna mrežica može da se korsiti i pola godine do godinu dana. Kada je ceo setap gotov i radi kako treba, posle nekog vremena kada se isprlja, samo se odradi "dry burn", prevuče nečim preko da spadne garež, možeš čak i pod vodom da opereš. Nakon toga ispulsiraš da vidiš za hotspotove, kojih ne bi trebalo da bude, a i ako bude, brzo se srede, nije kao kada praviš novi setap. Prajmuješ, spakuješ i vozi.
Što se mesha tiče, trenutno koristim Clrane 316 Stainless Steel Mesh sa FT-a, koji je 50x50 i radi ok, trebalo bi malo deblji rol jer recimo jednom u 5-6 punjenja krene par kapi tečnosti kroz otvore za vazduh, ali je to bukvalno jednom u 5-6 punjenja. Ako se zatvori vazduh, i nakon punjenja ostavi 10-15 minuta, meš pokupi to što je ušlo u komoru. Isto tako i ako se jače povlači, hoće da povuče tečnost u komoru i onda kroz otvore za vazduh i grgulja, ali se i to meni reeeetko desi. Tada isto ostavim 5 minuta i mesh pokupi tečnost. Previše mi dobro trenutno radi ReGen da bih samo zbog ovoga čačkao.
60x60 je u stvari 65x62, konkretno ovaj, isto sa FT-a. Ako se ostavi 65mm, može da radi, ali bude previše gust i nabijen, pa hoće da dry hituje. Što se kvalitea ovog meša tiče, nije baš sjajan, na oko. Međutim lepo radi i nisam imao problema sa njim u košišćenju. Nema drugačiji miris, ili da daje drugačiju aromu, ili da pravi veće probleme u pravljenju setapa.
[-] Ovaj post su pohvalili:
  • alfini0507, Bolle, vukpavlovic74
Odgovori
#12
[Slika: zI5RxTM.jpg]

Ne prestajem da se oduševljavam...čak mislim da mi je i 2 komada malo Lol
Btw, dobio sam od @Bolleta neki smotuljak koji mu je stajao 4-5 godina, superfine #200, 28 mikrona. U pitanju je mesh sa UK sajta http://www.vape-atomizer-mesh.com/produc...-Mesh.html ali na žalost, nema ga više u ponudi. Do sada bolji nisam imao. Oksidira se sa 2 prolaska brenerom preko. U 30 sekundi završena priprema i svako motanje žice preko njega je bilo bez i jednog hot-spota. Performanse odlične! Tako da ako neko slučajno traži dobar mesh, moja preporuka za Engleze.
[-] Ovaj post su pohvalili:
  • Bolle, Vapoholic
Odgovori
#13
Samo mi on fali za celu kolekciju Smile

Nextgen, Nextasis a ovog merkam li merkam.

Ah da, tu je i stari dobri DiD original, neprevaziđen vejp.
Lomim se
Trying to stay sane is a life time hobby Good
[-] Ovaj post su pohvalili:
  • Oddy
Odgovori
#14
Možda nije pravo mesto da postavim ovo pitanje ali nemam ideju gde bih drugde...?
Da li mislite da ima smisla oksidirati mesh samo pri vrhu, kao što to predlaže Rick Trippers u ovom videu (za divno čudo ovde se još nije ponašao kao drogirani redneck Smile)?
I još jedno pitanje...da li je previše labavo namotao žicu oko mesh-a ili je to ok?



Odgovori
#15
Ubi čovek žicu načisto Lol
OK, nema tema za Mesh, a obećao sam ti u privatnoj dopisci da ću je napraviti i hoću. Treba mi malo vremena pošto sam mislio da odradim ozbiljnije sa sve snimljenim videom i objašnjenjima kompletnog postupka i zašto radim neke stvari tako kako radim Big Grin
Nisam probao ovo sa oksidacijom samo gornjeg dela, ali u teoriji bi trebalo da šljaka.
A labavost, koliko vidim, radi. Mislim da bi još bolje radilo da je malo čvršće.
Ako te zanima, isprobaj sve kao što je čovek na videu objasnio pa javi utiske.
[-] Ovaj post su pohvalili:
  • vukpavlovic74
Odgovori
#16
Probao sam i toliko dobro natapa grejač da sam vratio šraf za punjenje tečnosti. Do sad sam imao dry hit na svakih 15-20 povlačenja, sad ih nema uopšte.
Za novi wick sam upotrebio isti mesh kao kod starog, komad potpuno iste veličine kao i za stari i rupa u sredini je potpuno iste veličine kao kod starog ali moguće da sam nešto prevideo jer sam zelen sa genovima, tako da je moguće da je neki faktor koji sam zanemario, odgovoran za bolje natapanje.
Inače i tečnost je prestala da tamni, što me sa starim wickom baš smaralo.
Kad probate vi koji ste iskusni s genovima, znaćemo dal je Triper u pravu...
Odgovori
#17
Obrati samo pažnju da se dry hit javlja i kada žica grejača ne naleže ispravno na mesh. Kada praviš setap, najbolja provera da li je sve ok što se samog grejača tiče jeste da prajmuješ i sa natopljenim meshom pulsiraš do dry burna. Dok pulsiraš, prva usijanja grejača moraju da kreću od sredine ka krajevima. Ako to nije slučaj, nije dobar setap. Ako jeste, i usijanja kreću od sredine, a i dalje imaš dry hitove, onda mesh nije dobro zarolan i tada meš treba da bude uži/širi ili deblji/tanji, zavisno od tipa genesisa.
[-] Ovaj post su pohvalili:
  • Guru, vukpavlovic74
Odgovori
#18
A najveci smor ljudima je sto dosta genova radi savrseno par dana i onda počelne da pravi dry hit-ove, hot spot - ove.
Ustvari, zavisno od debljine mrežice, ista sd vremenom izvitoperi, pa tamo gde je žica nalegala lepo vise ne stoji dobro i slično.
Jako je zgodno imati onu četkicu da se lepo očisti cela površina gde je mesh i grejač, onda se odmah vidi problem prr sipanja nove tečnosti.
SS žica je savršena za motanje oko mesh-a jer je mekana, ja je koristim u VW režimu.
Ss 316L, 0.35, lepo se savija i naleže kako treba.
Kantal, pogotovo malo deblji ume da se odvoji od mesh-a i onda kreće zabava.
Trying to stay sane is a life time hobby Good
[-] Ovaj post su pohvalili:
  • Oddy, vukpavlovic74
Odgovori
Share


Idi na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)