Ovaj forum koristi kolačiće (cookies)
Ovaj forum koristi kolačiće (cookies) za čuvanje vaših podataka prijave, ako ste registrovani, kao i podatke vaše poslednje posete, ukoliko niste registrovani. Kolačići (cookies) su mali tekstualni fajlovi koji se čuvaju na vašem računaru. Kolačići koje je postavio ovaj forum se mogu koristiti samo na ovoj internet lokaciji i ne predstavljaju bezbednosni rizik. Takođe, kolačići na ovom forumu prate određene teme koje ste pročitali, kao i kada ste ih poslednji put pročitali. Molimo Vas da potvrdite da li prihvatate ili odbijate ove kolačiće.

Kolačići će biti sačuvani u vašem pregledaču (browser), bez obzira na izbor, kako bi sprečio da vam se ovo pitanje ponovo postavi. Postavke kolačića možete u bilo kojem trenutku da promenite, koristeći link na dnu stranice.

Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Thread Contributor: VapoholicReview Profile RDA by Wotofo | Mesh Dripper

#1
[Slika: flhdpHB.jpg]

Profile RDA je zajednički projekat Wotofo i Joel Robinsona poznatog na YT pod pseudonimom Mr.JustRight1.

Ovaj dripper je specifičan po 2 novine:

Prva je da Profile RDA kao osnovnu setup konfiguraciju ima mesh listić od A1 kanthala otpora 0.18 ohma. Veličine je 16 x 6.8 mm i deklarisan je za snage 40-60W. Upotreba regularnih grejača je takođe moguća.

Drugo prisutno inovativno rešenje je keramički blok koji se nalazi ispod pamuka: blok ispod sebe ima oprugu koja ga čini pokretljivim po vertikali. Blok dakle gura vatu na gore tako da je stalno zalepljena za mesh. Ovim se sprečava odvajanje vate od mesha vremenom i umanjuje verovatnoća pojave hot spotova. Krajnji rezultat - odličan rad u svakom pogledu!

Osnovne specifikacije:
  • 24mm diameter
  • Wide clamp style dual post build deck
  • 7mm by 2mm mesh/coil terminals
  • Side mounted Phillips screws
  • PEEK insulated positive post
  • 4mm deep juice well
  • Spring-loaded central ceramic cotton support block
  • Adjustable beehive airflow with 19 x 1mm-holes on each side
  • 24K gold plated bottom feed 510 contact with BF pin
  • 9mm bore 810 drip tip
  • Kanthal A1 mesh coil sheets/ Regular coil option


Šta stiže u standardnom pakovanju:

[Slika: yblAdyv.jpg]

1 x Wotofo x Mr.JustRight1 Profile 24mm RDA
1 x 6mm Agleted Cotton Wick
1 x Extra 810 Drip Tip
1 x Mesh Bending Tool
1 x Spare Parts Bag
1 x screwdriver + Allen key
1 x 0.33 ohms 3 mm Framed Staple Clapton Coil
2 x Mesh Coil Sheets 0.18 ohms rated 40-60 Watts
1 x User Manual


Pored standardnog pakovanja, Wotofo je ubacio u ponudu i pakovanje od 10 urolanih i zapertlanih wickova od 100% organskog pamuka koji stižu u plastičnoj kutijici a takoće i pakovanje od 10 mesh listića koji dolaze u plastičnoj tubi.


Profile RDA deck


[Slika: S2yA9MY.jpg]

Na slici gore se vidi keramički spring-loaded blok i 2 posta sa slotovima za ubacivanje mesh grejnog listića. Deck je veoma dobro odrađen, prostran i lako pristupačan.


Mesh listić je dosta nezgodno uslikati ali evo ga ovde:

[Slika: c16EcZC.jpg]


Postavljanje mesh grejnog listića i wickovanje

Samo postavljanje setapa je lako da lakše ne može biti. Mesh listić se prvo savije oko alatkice koja dolazi u paketu. Laganim pritiskom, listić dobije polukružni oblik:

[Slika: CPpOH4p.jpg]


Potom sledi odvijanje šrafića na postovima. Krstasti su i solidnog kvaliteta a u paketu stiže i šrafciger kojim se šrafovi pritegnu nakon što mesh listić ubacite u oba slota:

[Slika: bj9ujQf.jpg]


Pošto se mesh ultra brzo greje, dry burn sam odradio izuzetno kratkim pritiskom na fire dugme nekoliko puta. Mesh se takođe veoma brzo i ohladi:

[Slika: 1vDdTQu.jpg]


Wick koji stiže u pakovanju je prečnika 6mm i ima na jednom kraju plastičnu ovojnicu kao na pertli. Prilikom provlačenja podebelog pamuka potrebno je lagano potiskivati keramički blok ka dole. To olakšava provlačenje wicka:

[Slika: dMoTBAy.jpg]

Pamuk treba odseći na dužinu koja omogućava da wick dodirne dno 4mm duboke kadice za tečnost (juice well). Ovo na slici je tačna dužina, međutim trebalo mi je minut, dva da dovoljno istanjim wick da bih ga ušuškao u deck a da ne bude prenabijen:

[Slika: vCD5fEy.jpg]

Potom sam ga dobro natopio, malo squonkovanjem a malo prajmovanjem iz bočice. Squonk pin lepo radi i dobro natapa iz sredine. Nema curenja i nisam uspeo da prenatopim wick - baš mnogo vate stane u deck i sve upije, a višak sama squonk bočica pokupi prilikom odpuštanja.


Airflow podešavanje na Profile RDA

Sa svake strane komore postoje 3 reda rupica od kojih je svaka prečnika 1mm. U gornjem i donjem redu ima po 6 rupica a u srednjem 7. Ovih 19 rupica u sprezi sa blokerima na top cap omogućavaju da svako nađe optimalan protok vazduha.

Prvo se zatvara ceo gornji red rupica a potom donja dva reda odjednom sa desna na levo. Sve oring gumice su odlične i kapa ima taman utegnut hod kako treba. Evo slike kape sa blokerima:

[Slika: g8aGTnL.jpg]

(Na slici gore se vide i dodatnja pakovanja wickova i mesh listića)


Evo i slike 3 reda rupica sa strane komore:

[Slika: O7jN0Pv.jpg]

Vazduha ima dovoljno i za mrcine od grejača a za mesh listić meni lično odgovara protok vazduha sa zatvorenim gornjim redom rupica. Para je topla ali ne vruća. Mahom sam Profile RDA testirao na Wotofo Recurve. Zanimljivo da mi drop moda od pola volta nije smetao, valjda zato što se mesh listić greje u sekundi te ne opterećuje toliko bateriju.


Zaključak

Po mom ličnom mišljenju, Wotofo Profile RDA je čista desetka. Kvalitetna izrada, OK dizajn i lepo radi. Mesh listić daje lepu aromu i obilnu paru. Za squonkovanje - dušu dao mali slatki dripac!

Ko ne squonka, u paketu stiže i regularan plus pin kao i Allen ključ kojim se preinstaliran squonk pin vadi i stavlja regularan pin:

[Slika: rT9NvnR.jpg]


Evo kako radi u nežnim ženskim rukama sa Wotofo (drop) Recurve modom Smile :

[Slika: waDNPBK.jpg]

[Slika: ScegH7T.jpg]

U tom trenutku je baterija bila na 3.64V a tečnost je Lemon Tart DIY, 70/30 u korist VGa na 3mg nic.


Cene možete uporediti OVDE.
Smoke-free since 11 July 2014.
"Strasti slamaju i ono što je preostalo i ono što ne postoji..."
[-] Ovaj post su pohvalili:
  • Bolle, Oddy, OliverKoso, Pukan
Odgovori
#2
Jel probao neko rta unity
Odgovori
#3
Imam. Radi kao RDA, samo imaš i tank. Wink

[Slika: D6G6NrL.jpg]
Smoke-free since 11 July 2014.
"Strasti slamaju i ono što je preostalo i ono što ne postoji..."
[-] Ovaj post su pohvalili:
  • ezgeta, Oddy, vukpavlovic74
Odgovori
#4
Ja sam se nadao da će da radi bolje jer mi čini da ima vazduh rešen kao Aromamizer Supreme RDTA i njemu slični. Znači baš potpuno ista aroma, nema nikakve razlike?
Nemam ni jedan squonker pa me zanima kakav je Profile za dripovanje (ako si ga probao na neki duži period)?
Već dugo hoću da uzmem neki ati sa mesh-om, a obzirom da squonker nemam, koji od ova dva bi preporučio (treba uzeti u obzir da je Unity oko 40$ a da Profile može da se nadje dosta povoljno).
Ai vidim da si Unity raspalio na 80 W a da je za Profile 40-60 W preporučena snaga, pa ako može komentar.
Hvala unapred Smile
Odgovori
#5
Mesh je 0.13 ohma, 80W je 3.44 V. Aroma mi je tu negde...

Ukucaj MAP kod u korpi na FT, povoljnije je.

U poredjenju sa RDA squonkerom, Profile Unity RTA je prakticniji.
Smoke-free since 11 July 2014.
"Strasti slamaju i ono što je preostalo i ono što ne postoji..."
Odgovori
#6
Izvinjavam se što smaram al me zapravo zanimalo kakav je Profile za dripovanje, dal je drip friendly?
Odgovori
#7
To je subjektivno. Po meni, jeste.
Smoke-free since 11 July 2014.
"Strasti slamaju i ono što je preostalo i ono što ne postoji..."
Odgovori
#8
Hvala, sad je manje više sve jasno! Smile

Inače na FT-u Unity RTA sa MAP-om 25$, Profile RDA na 2fdeal 18,99 $ (doduše brzo ističe ponuda ali može da se nadje za te pare) ili 26 $ sa paketom vate i paketom mesh-a, na Ali-ju...
Pre nego što poručim, samo mi treba podatak da li je moguće koristiti običan mesh ili mora ovaj fensi od Wotofo-a ili OFRF-a ?
Odgovori
Share


Idi na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)