Ovaj forum koristi kolačiće (cookies)
Ovaj forum koristi kolačiće (cookies) za čuvanje vaših podataka prijave, ako ste registrovani, kao i podatke vaše poslednje posete, ukoliko niste registrovani. Kolačići (cookies) su mali tekstualni fajlovi koji se čuvaju na vašem računaru. Kolačići koje je postavio ovaj forum se mogu koristiti samo na ovoj internet lokaciji i ne predstavljaju bezbednosni rizik. Takođe, kolačići na ovom forumu prate određene teme koje ste pročitali, kao i kada ste ih poslednji put pročitali. Molimo Vas da potvrdite da li prihvatate ili odbijate ove kolačiće.

Kolačići će biti sačuvani u vašem pregledaču (browser), bez obzira na izbor, kako bi sprečio da vam se ovo pitanje ponovo postavi. Postavke kolačića možete u bilo kojem trenutku da promenite, koristeći link na dnu stranice.

Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Thread Contributor: SamacReview Nixon RDTA (+BF) V1 MT

#1
U naslovu je naglasen kao MTL iz prostog razloga zato sto postoji i DL verzija (mada kazu da je rDL), a o tome u daljem pisanju.

Stalno su u ponudi novi proizvodi i o njima se pise. Ovo je osvrt ne jedan "stariji" proizvod, ali vredno ga je pomenuti u par reci.

[Slika: 12ce977adb27.jpg]

Nixon V1 se pojavljuje u ponudama kao:
-RDTA MTL
-RDTA MTL BF
-RDTA DL
-RDTA DL BF

[Slika: 32cc65787015.jpg]

Jednostavnog je dizajna i na prvi pogled deluje "budzasto", ali dimenzije su mu odlicne/skladne.

Precnik je 22mm
Visina je 22mm (bez konektora i drip tipa)
Kapacitet tanka je 2ml
Izradjen je od nerdjajuceg celika

[Slika: 957fada19d67.jpg]

Nema puno delova, sve je veoma jednostavno.

[Slika: 9123df2b6189.jpg]

-dno tanka (na kome je otvor kroz koji prolazi konektor koji je u sklopu samom bazom)

[Slika: d711a45f53af.jpg]

[Slika: e84056c42505.jpg]

-baza tanka sa konektorom

-tank

[Slika: 8dbd5c0e4d42.jpg]
*drip tip, tu vec moram da dam naznaku radi vas, eventualnih korisnika!
...nije da sam se pogubio, dobar je razlog za ovakav "klizeci start"...Smile

Drip tip koji stize sa njim je iz Gas Mods kolekcije.

[Slika: e857c15f055d.jpg]

...ali, cak i ti iz kolekcije, koje imam, nisu bas idealni. Oni su prilagodili drip tip kapici i nesto je kraci deo sa orinzima. U slucaju da zelite tip po svom izboru, morace da se "stese" po visini, ali na donjem delu kod oringa.

Ovaj malisa stize...

[Slika: c849e758fd21.jpg]

[Slika: 8ef9a30753e8.jpg]

...a evo i krunskog dokaza.

[Slika: b6111c4db48b.jpg]
[Slika: 8dbd5c0e4d42.jpg]

Da se vratimo bazi koja je veoma interesantna.

Ispod grejaca je sedam malih otvora za vazduh i neko bi pomislio da je previse i da je "promaja", ali nije tako i sve veoma lepo funkcionise.

[Slika: a510af44c282.jpg]

Otvori za provlacenje "brkova" u tank, kod mene, nisu isti na srebrnom i crnom modelu.
-srebrni ima precnik otvora Ø3.0mm
-crni ima precnik otvora Ø3.3mm

[Slika: 03676f73e19b.jpg]

Na gornjoj fotografiji je oznacen manji otvor, a on je odusak za vazduh prilikom punjenja tanka!
Takav manji otvor postoji i sa donje strane baze i on je upravo uliv u tank, odnosno tu ulazi tecnost prilikom punjenja, a koje se odradjuje sa bocne strane tanka, ali o tome malo kasnije.

[Slika: 64ddd4eb8a16.jpg]

Postavka grejaca je veoma jednostavna, ali imam jednu zamerku, ako se to uopste moze nazvati zamerkom. Naime jedan vijak se odvije i pod njega se podvuce zica, ali drugi mora da se odvije do kraja i skine. Mene to iritira. Slabovidan sam, imbus sraf je u pitanju...meni je problem i pipavo. Ipak, to je samo moja zamerka.

[Slika: 2870ac606fe9.jpg]

[Slika: c2a4ada732f0.jpg]

Kada se sve vrati na mesto, kada se upakuje...to odlicno izgleda. Sve je nekako skladno i jednostavno...dopadljivo. Malo jednostavnije da se izrazim, sve je na svom mestuSmile.

[Slika: ee45cb8c6f9c.jpg]

[Slika: 8dbd5c0e4d42.jpg]
SetUp je veoma lagana rabota, narocito radi sredisnjeg dela koji je komotam i moze da primi razlicite precnike grejaca, a samim tim i debljine zice.

[Slika: c720507cb6db.jpg]

U raznim fazama testiranja koristio sam kantal debljine:
0.2mm, 0.25mm, 0.3mm
...precnici u kombinacijama su mi bili:
2mm, 2.5mm i 3mm
Licno meni je prijala kombinacija:
kantal Ø0.25mm / precnik Ø2.5mm / otpor ~1.6Ω
...ako kome znaci, zato sto svako od nas "vozi" svoju pricicu!

Desava mi se i pad u zaborav.
Show ContentSpoiler:

"Brkove" sam spustao do baze tanka, ali nikako do dna..veoma malo iznad. Jedan kratio na pola, drugi pusta do kraja, oba kratio na pola...mnogo se poigrao i dosao do rezultata da sve uvek radi kako treba, te je sa te strane Nixon veoma zahvalan.

Dobro je uradjen i sto je mene impresioniralo, nema piskenja ako se okrene kontra..pa i bez kapice!

[Slika: 5056bb020e1f.jpg]
[Slika: 8dbd5c0e4d42.jpg]

Punjenje je jednostavno, ali i tu imam malu primedbu.
Puni se sa strane kroz otvor koji je na samom postu. Sam otvor za punjenje je 1.5mm i potrebna je flasica sa spicem, no to nije zamerka. Prilikom punjenja, malo brzeg, pocinje da izbija tecnost kroz onaj odusak na dnu baze, a koji sam pomenuo i obelezio.

[Slika: 8f8bec719406.jpg]

Gledajuci neke recenzije presao sam na punjenje tako sto razmaknem malo "brk" i onda sipam direktno u tan.

[Slika: d47a4edb3e38.jpg]

...naravno, to su sitnice koje se pojavljuju u "normalnom" modu koriscenja, ali kada se postavi BF pin tada sve nestaje i nema nikakvih problema Smile!

[Slika: 94e02c4d63f8.jpg]

[Slika: d5d7e7adcbfb.jpg]

BF pin i obican.

[Slika: 00f47ef50022.jpg]

Kapica je veoma jednostavna.

[Slika: c3153ec4f141.jpg]

Od bazne ivice do tipa je nepunih 9mm.
*moram da napomenem da je u pitanju kontra navoj na njoj i da se otvara u smeru kazaljke na satu!
Navoj je otprilike u visini polovine kapice, sitan je korak i sirina mu je 2mm.

[Slika: f1e3d252fd53.jpg]

Kontrola protoka vazduha se regulise odvrtanjem i zavrtanjem kapice. Na samom postu je manji, horizontalno prorajbovan otvor za vazduh.

[Slika: da2f033924eb.jpg]

Evo izgleda otvora, ali prilikom nosenja moze da se zatvori skroz...pozeljno je za svaki slucaj.

[Slika: 577a5e881b6a.jpg]

[Slika: 7bff1280aca4.jpg]

Sto se tice pakovanja koje vam stize, veoma je skromno...koliko i on.

[Slika: f9d1c0a21ce6.jpg]

[Slika: f0d17fb4ee16.jpg]


Dobro sam se igrao i naigrao sa njim i tvrdim da je jedan od boljih RDTA, a pod tim podrazumevam kvalitet izrade, jednostavan dizajn i funkcionalnost...male dimenzije svakako. Para daje odlican ukus, a to je rezultat blizine grejaca i tipa, no to donosi i problem. U nekim kombinacijama precnika grejaca i zice daje veoma toplu paru, licno meni neugodnu...ali to je samo u nekim slucajevima. Zbog jednostavnosti postavljanja grejaca i ostale manipulacije zgodan je za bilo kog korisnika!

Ova verzija jos uvek moze da se pazari na FT-u i cena je:
-crni 21.70$
-SS 21.65$

[Slika: 4ccd3c6905f6.png]

[Slika: 233cc813799b.jpg]





*Nixon, odnosno njegv dek je etalon za sve sledece GAS Mods RDTA i RTA proizvode...samo su modifikacije na delu.
[-] Ovaj post su pohvalili:
  • badja007, Bolle, Marekg, Milanez, Oddy, Pukan, vukpavlovic74
Odgovori
#2
Svaka čast na recenziji !
Jako dugo sam se premišljao da uzmem ili njega ili starijeg brata (ili ni jednog za šta sam se na kraju odlučio Smile)...jedini razlog zbog koga sam odustao je zato što nigde nisam naišao na hvalospeve od vape zajednice tj od korisnika. Takve hvalospeve sam na primer našao kod Galaxies RDTA. Kod njih dvojce su nekako svi nedorečeni..."dobar je ali"...
Druga stvar koja me odbila je što kad se pojavi kod nas na oglasima, dugo ne može da se proda iako su cene povoljne, dok Galaxies plane...
Za verziju V1 me je odbilo jer ga najavljuju i kao MTL i kao DL
Kad ih ovako gledam zaista mi nije jasno šta bi kod njih moglo da krene po zlu? Stvarno izgledaju kao atiji koji daju izvrsnu aromu...

Ako je neko koristio, meni je uvek najbitnije da vidim subjektivan doživljaj, upoređenja, ocene itd.
[-] Ovaj post su pohvalili:
  • badja007, Samac
Odgovori
#3
Recenzija je vrh..
Svidja mi se i atomizer.,
i baca me sad u dilemu..
[-] Ovaj post su pohvalili:
  • Samac, vukpavlovic74
Odgovori
#4
@vukpavlovic74
U ono vreme kada je bio "aktivan" kao ponuda i ja sam se premisljao.
Trebalo je iz gomile izdvojiti ono sto zelis, a u gomili su bile varijante:
-MTL verzija bez BF pina
-MTL verzija sa BF pinom
-DL verzija bez BF pina
-DL verzija sa BF pinom
...morao si biti oprezan pri stavljanja u kotaricu Smile
Ubrzo je stigla i verzija 1.5
[-] Ovaj post su pohvalili:
  • vukpavlovic74
Odgovori
#5
Dobra je recenzija, na stranu jezik, ali kosooki je lepo sve prikazao!





...a ovde ga doteruje po svojoj meri Smile



[-] Ovaj post su pohvalili:
  • Bolle, Oddy
Odgovori
#6
@Samac

Posle ovakve recenzije, sta više ikada napisati

Svaka čast, zaista lepo i detaljno objašnjeno.

Imao sam V1, V1.5, pa GR 1, pa GR 1 PRO.

Svi su odlični, svaki na svoj način.

Za authentic verziju jako pristupačno.

V1 sam koristio kao MTL na Pulse 80w i uživao sam. Ali ode dalje, ne može se gomila do beskraja Smile

Uglavnom, sa squonk modom ovaj mališa briljira.
Zamenio ga Vapefly Galaxies RDTA, jedini squonk mtl atomizer koji je mogao da pruži slične performanse.
Trying to stay sane is a life time hobby Good
[-] Ovaj post su pohvalili:
  • Bolle, Samac, vukpavlovic74
Odgovori
#7
Hm... Nixon, Galaksija ili NextEra, pitanje je sad. Gledam neki MTL RDTA sa bf pinom. Sve kontam da će mi biti bolje rešenje za MTL skvonkovanje od običnog RDA, ako ništa, onda bar zbog "rezervoara" ispod Big Grin
Ima i ona Phevanda MTL A2, al mi ne uliva neko poverenje zbog prevelike komore i onih ogromnih otvora za vatu.
[-] Ovaj post su pohvalili:
  • vukpavlovic74
Odgovori
#8
Kod Nixon-a je konstrukcija interesantna i nema bas previse lufta kada se coil spakuje.
Licno meni je interesantan sredisnji deo, gde ide coil, zato sto je komotan za vece debljine zica i vece precnike.
Inace, MTL je cistokrvni.

[Slika: 2fe1485219de.jpg]
[-] Ovaj post su pohvalili:
  • Oddy
Odgovori
#9
@Oddy

Moja preporuka za Vapefly Galaxies RDTA.

Ostalomi za MTL, jedino Nixon V1.5.
Trying to stay sane is a life time hobby Good
[-] Ovaj post su pohvalili:
  • Oddy
Odgovori
#10
Koliko vidim, V1 i V1.5, razlika je jedino u centralnom otvoru za vazduh ispod grejača, gde V1 ima rešetku, dok je kod V1.5 više rDL i ogromna rupa bez reducira.
@Guru po čemu ti je Galaksija bolja? Bolja para, aroma, vazduh ili generalno korišćenje, delovi, bf sistem, dopuna...?
Odgovori
Share


Idi na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)