Ovaj forum koristi kolačiće (cookies)
Ovaj forum koristi kolačiće (cookies) za čuvanje vaših podataka prijave, ako ste registrovani, kao i podatke vaše poslednje posete, ukoliko niste registrovani. Kolačići (cookies) su mali tekstualni fajlovi koji se čuvaju na vašem računaru. Kolačići koje je postavio ovaj forum se mogu koristiti samo na ovoj internet lokaciji i ne predstavljaju bezbednosni rizik. Takođe, kolačići na ovom forumu prate određene teme koje ste pročitali, kao i kada ste ih poslednji put pročitali. Molimo Vas da potvrdite da li prihvatate ili odbijate ove kolačiće.

Kolačići će biti sačuvani u vašem pregledaču (browser), bez obzira na izbor, kako bi sprečio da vam se ovo pitanje ponovo postavi. Postavke kolačića možete u bilo kojem trenutku da promenite, koristeći link na dnu stranice.

Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Thread Contributor: mejdenReview Fresia mtl rta

#1
[Slika: 30OGmru.jpg]

Ovaj atomizer imam već neko vreme i pitanje je gde bi ga svrstao dal u mtl ili u restricted dl, atomizere, sa gta deckom liči hastura..., ali on je porpuno drugačiji, jer protok vazduha koji je kod njega odradjen ne podudara se sa nijednim sličnim atomizerom. Molio bih moderatora da ubaci neku sliku, ako nije problem. Kod njega je moguće da se skine baza jer se glass tube drži na o ringu i može se lako zameniti grejač, vata.., lako se postavlja grejač, što se inovacije tiče kod ovog atomizera postoji rupa ispod grejača, a vazduh može da se reguliše pomoću prstena koji ima rupice za protok vazduha od 0.8,1.0,1.2,1.6mm što se tiče mtl parenja, e sad kad je dl u pitanju na prstenu postoji i rdeo od 2mm*9mm sa rupom od 1.6mm za dl varijantu. Dobar je i za dl i bez problema funkcioniše, ali jedino što mi smeta a primetio sam tokom korišćenja u mtl varijanti a to je zvuk pri povlačenju, znači pišti, šišti čuje se. Inače da nije toga bio bi idealan mtl atomizer. Što se tiče upotrebe u dl varijanti tu je odličan, nema nikakvog zvuka i dobro odradjuje posao. Čak mu je th odličan.

[Slika: ENEuqQR.png]

[Slika: NlBsMd6.png]

MTL AFC

[Slika: DavyTY9.gif][Slika: pqOLtFS.gif]

Restriktivni DL AFC

[Slika: 0HqaPzi.png][Slika: VC6cw84.gif]
[-] Ovaj post su pohvalili:
  • kinkel, Marekg, Oddy
Odgovori
#2
(13-04-2019, 23:20)mejden Piše: ali jedino što mi smeta a primetio sam tokom korišćenja u mtl varijanti a to je zvuk pri povlačenju, znači pišti, šišti čuje se.

Uh, ovo može da budeš baš iritirajuće. Pitanje je da li je do tvog primerka ili je jednostavno takav.
Odgovori
#3
@Oddy na 0.8 i 1.0mm,nije tako strašno, ali zato na sledećim rupama se čuje baš, vrišti. E na velikoj rupi i za dl u pokušaju je super tih i lepo radi.
[-] Ovaj post su pohvalili:
  • Oddy
Odgovori
#4
A da se malo ošmirglaju rupe za vazduh na kojima pišti tj da se napravi konus? Neki razbuše te rupe neznatno većom burgijom...
Takodje može da pomogne ako se malo dotegne/odtegne centralni pin, jer ako ne naleže idealno na rupu kroz koju dolazi vazduh (slika br. 4), možda je to razlog...
Obzirom da ne pišti kad je u rDL/DL varijanti to verovatno znači da je problem u rupi za vazduh na centralnom pinu, pa je možda najbolje nju malo obraditi...
Odgovori
#5
@vukpavlovic74 pojima nemam za to šmirglanje, nisam o tome razmišljao, a kod dl, to su ogromne rupe, tu nema šanse da se čuje, skoro pa pola prečnika atomizera otvoreno i još dodatni vazduh kao inovacija i malo falš vazduha, i tu nema šta da se čuje.
Odgovori
#6
DL atomizeri znaju da zvižde isto kao i MTL...nema razlike
Kod Fresia-a RTA, dotok vazduha za DL i MTL je potpuno razdvojen...za MTL vazduh ide kroz centralni pin (žuti vazduh na 5 slici) a za DL kroz prsten za vazduh direkt na rupu (crveni vazduh slika 5)...
Da moj ati ima taj problem prvo bih pomerao centralni pin par mm levo desno, pa ako to ne pomogne, izvadio bih centralni pin, video dal ima neravnina i dal on sam po sebi pišti
Al to su samo moja razmišljanja...ništa ne insistiram Smile
Odgovori
#7
@vukpavlovic74 ma ispade da urla, ali nije tako, jeste da se malo više čuje al to je zanemarljivo, najbitnije je da on daje aromu dobru i da generalno nije baš tako loš. E što se tiče prstena ti si predlagao šmirglanje turpijanje.. al nemože to prsten za afc nemože da se skida, i da znam za protok vazduha koji ide za mtl kroz centralnu rupu koja je prečnika 1.6mm a za dl oko rupe,.. pazi sad prečnik dimnjaka je 5.5mm, danas merio, ima i tu malo nečega zašto se čuje, al sve je to zanemarljivo,ako on fino odradjuje posao. Ne kažem da je idealan, al za 19$ šta možemo da dobijemo, realno. Mislim da za 19 zelembaća mož da prodje, još ako se koriste i neki popusti, kuponi i sl., može i ispod te cene da se nadje, tako da...
[-] Ovaj post su pohvalili:
  • vukpavlovic74
Odgovori
#8


[-] Ovaj post su pohvalili:
  • Samac
Odgovori
#9
(14-04-2019, 12:33)mejden Piše: @Oddy na 0.8 i 1.0mm,nije tako strašno, ali zato na sledećim rupama se čuje baš, vrišti. E na velikoj rupi i za dl u pokušaju je super tih i lepo radi.

moj primerak ne sisti I ne zvizdi,vec bas fino susti.cak mi se I svidja kako se cuje!
[-] Ovaj post su pohvalili:
  • mejden, Oddy
Odgovori
#10
Pa na to "fino"šuštanje sam mislio, ali percepcija i vidjenje stvari kao i ukus, sve je to individualna stvar, meni lično po mom vidjenju stvari, ovaj atomizer je ok, ali malko više se čuje to fino šuštanje, možda je i do mog primerka, ko zna.
[-] Ovaj post su pohvalili:
  • Marekg
Odgovori
Share


Idi na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)