Ovaj forum koristi kolačiće (cookies)
Ovaj forum koristi kolačiće (cookies) za čuvanje vaših podataka prijave, ako ste registrovani, kao i podatke vaše poslednje posete, ukoliko niste registrovani. Kolačići (cookies) su mali tekstualni fajlovi koji se čuvaju na vašem računaru. Kolačići koje je postavio ovaj forum se mogu koristiti samo na ovoj internet lokaciji i ne predstavljaju bezbednosni rizik. Takođe, kolačići na ovom forumu prate određene teme koje ste pročitali, kao i kada ste ih poslednji put pročitali. Molimo Vas da potvrdite da li prihvatate ili odbijate ove kolačiće.

Kolačići će biti sačuvani u vašem pregledaču (browser), bez obzira na izbor, kako bi sprečio da vam se ovo pitanje ponovo postavi. Postavke kolačića možete u bilo kojem trenutku da promenite, koristeći link na dnu stranice.

Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Thread Contributor: SamacPreview Desire MORE-PRO Pod System

#11
@kinkel
našta misliš manji, ako misliš na pod, ovo je mnogo malo, a ako misliš na dimnjak, pa i on je relativno mali, ovaj pod je kao jednaipo18650 baterija
Mislim ja ću ovaj pod koristiti samo za neke kraće relacije, ili negde gde neće da mi se čude ljudi kao kad izvadim pravu mašinu za paru. Po meni on za te kraće varijante i treba da služi.
[-] Ovaj post su pohvalili:
  • badja007, kinkel, Samac
Odgovori
#12
mislio sam na ceo pod. aktivno koristim minifit koji je bas mali, pa mi ovi veci deluju kao ogromni.
meni moj minifit zavrsava vreme na poslu .. i to bas dobro, a to mi je 1/2 dana. .. ovaj mi se dopada jer je lak za manipulaciju sa kezridzom (lako se premotava) i veliki plus .. metalna komorica..
[-] Ovaj post su pohvalili:
  • mejden
Odgovori
#13
Ma i ovaj je ko privezak za ključeve, nego sad sam hteo ponovo da promenim pamuk, al sve ovo tolko sitno, i nešto sam zeznuo, moram ponovo, vuče mi sad tečnost, izgleda da sam zapušio vatom prolaz za vazduh. Digoh ruke, trenutno, mnogo sitno
[-] Ovaj post su pohvalili:
  • badja007
Odgovori
#14
(29-06-2019, 10:29)mejden Piše: Mislim ja ću ovaj pod koristiti samo za neke kraće relacije, ili negde gde neće da mi se čude ljudi kao kad izvadim pravu mašinu za paru..

:mrgreen::hahaha::rotf:






http://forum.vejper.com
Odgovori
#15
Sad sam nešto gledao, grejač je od ss žice, a moje pitanje glasi,ako upotrebim kantal, dali će menje da se greje grejač, u odnosu na ss žicu. Mada mislim da znam odgovor, a to je da bi kantal trebao manje da se greje, i još nešto ako neko zna, jel kantal ima veću tvrdoću u odnosu na ss. Malo pre sam punio ovaj pod i sa adapterom od 1A trebalo mi je oko sat i dvadeset minuta da se skroz napuni baterija, a bila se sama ugasila, znači bila skroz prazna. Mada proizvidjač savetuje da se puni sa 2A i punjenje traje oko 40min.ali 1A je sasvim dovoljno.
Kad rekoh manje da se greje mislio sam na sporije zagrevanje
Odgovori
#16
Na isto Volti, identičan grejač (ista debljina žice, isti prečnik, isti broj namotaja), SS se mnogo brže greje jer ima duplo manji otpor pa se dobija i mnogo veća snaga, odnosno W, koji su u ovom slučaju toplota.
Sa isto vati (W) se isto greju, SS i KA (ako je verovati steam enginu, SS ima čak nešto malo veći "heat capacity" što bi značilo da se za nijansu sporije greje)
Za tvrdoću, SS je mekši i lakše se deformiše/savija. Za KA postoji caka da ga omekšaš tako što ga vrlo blago usijaš (ja recimo pređem plamenom upaljača preko cele dužine pre nego počnem da ga motam).

@mejden što više gledam, sve mi je čudnije da je u pitanju SS žica. Jel si ti siguran u to?
Koliko je namotaja bilo i preko kojeg prečnika?

Po specifikaciji je otpor grejača 1.8 ohma. Da bi se to dobilo sa SS žicom ona treba da je izrazito tanka i sa dosta namotaja.
[-] Ovaj post su pohvalili:
  • mejden
Odgovori
Share


Idi na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)