Ovaj forum koristi kolačiće (cookies)
Ovaj forum koristi kolačiće (cookies) za čuvanje vaših podataka prijave, ako ste registrovani, kao i podatke vaše poslednje posete, ukoliko niste registrovani. Kolačići (cookies) su mali tekstualni fajlovi koji se čuvaju na vašem računaru. Kolačići koje je postavio ovaj forum se mogu koristiti samo na ovoj internet lokaciji i ne predstavljaju bezbednosni rizik. Takođe, kolačići na ovom forumu prate određene teme koje ste pročitali, kao i kada ste ih poslednji put pročitali. Molimo Vas da potvrdite da li prihvatate ili odbijate ove kolačiće.

Kolačići će biti sačuvani u vašem pregledaču (browser), bez obzira na izbor, kako bi sprečio da vam se ovo pitanje ponovo postavi. Postavke kolačića možete u bilo kojem trenutku da promenite, koristeći link na dnu stranice.

Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Thread Contributor: kinkelReview PIPELINE Mesmerize 2 MTL RTA 22mm

#11
Za grupovinu bi udarili carinu, jer bi po njima to bilo za dalju prodaju.
Odgovori
#12
hteo sam da naučim i ekstender na 6ml, al mnogo mi je 6ml, plus košta 9€ i plus siping .. uzeh neki plasticni tank (rezerva za neki aty ko zna koji Smile ) malo ga obradio, visi je za oko 2mm od stakla, a prečnik savršen. Navoji komore se dovoljno naviju da drze aty stabilno. Sada mislm da ima oko +3ml (umesto 2ml), kapacitet (nisam merio, mrzi me). Za sada sve šljaka perfektno ne curi nigde.
Uzgred, duvani i kremovi savrseni (nisam ljubitelj voća), postaje mi veoma drag aty.
Ako neko zna neko balon staklo za 22mm (19mm unutrasnji prečnik) i visine 8-9mm nek javi.

[Slika: a58973eaa0e6055c8063a96def8a11da.jpg]
[-] Ovaj post su pohvalili:
  • Oddy
Odgovori
#13
Kada nekog staklica nema u izlogu, ja svratim u ovu radnju.
Moraces ipak da malo kopas, u ponudi su 1326 artikla.

[Slika: logo.png]

Glass Tube
[-] Ovaj post su pohvalili:
  • kinkel, Oddy
Odgovori
#14
hvala za link .. pomaze .. original staklo je isto kao i za wasp nano rtda
Odgovori
#15
Pre oko nedelju ipo dana, stigao mi je PIPELINE Mesmerize 2 MTL RTA od @kinkel na probu. Hvala drug!

[Slika: 6ktcly5.png]

Iako dolazi sa 2 opcije, fabrički grejač ili RBA, testirao sam samo RBA, pa ću o tome i pričati. Fabrički grejač je ostao neraspakovan.

[Slika: WursrSP.jpg]

Navoji i završna obrada su odlični, nikakve zamerke sa te strane. Lako sam ga rastavio i počeo sa pravljenjem setapa. Dek je sledećih dimenzija:

[Slika: qNigexW.png]

Širina deka je 14mm
Širina otvora za vazduh ispod grejača je 1.5mm

Kako obično biva, prvo me neke stvare namuče pa tek onda krene ok Big Grin
Prvi setap je bio 0.32 kantal preko 2mm prečnika. Grejač se relativno lako postavlja preko sistema stege, gde zavrtanjem šrafić pritiska nogicu grejača na dno posta.
Nakon montiranja i testa dobio sam curenje tečnosti. Nisam uspeo da sa vatom koja može da prođe kroz 2mm grejač popunim dovoljno, ove po meni, ogromne kadice.
Sledeće proba je bila sa istom žicom, ovaj put prečnik grejača 2.5mm. Sada je radio ok, dok nisam došao do momenta kada sam trebao da dopunim tečnost. Tu je opet došlo do potopa.
Nisam menjao grejač, ali sam provukao novu vatu i ovaj put detaljno rasčešljao brkove pre postavljanja u kadicu. To je bilo to, nikakvih daljih problema nije bilo do kraja testiranja.

[Slika: Zp6K9x9.jpg]

[Slika: C0MUlg0.jpg]

Dosipanje tečnosti je jedan od većih problema ovog atomizera.

[Slika: za4OFOY.png]

Dimenzije otvora, iako deluju solidno velike, zapravo su male, jer je u pitanju guma kroz koju treba da se ugura vrh flašice. Da bi se kapacitet, koji je relativno mali (izmerio sam 1.7ml) iskoristio do kraja, atomizer treba da se položi horizontalno pre punjenja. Sledeće je pronaći flašicu sa relativno uskim vrhom koji će moću da prođe kroz gumicu. Ispod je slika sa uskim vrhom flašice od 100ml, sa kojom ne može da se napuni bez da se napravi preveliki nered.

[Slika: I8bYfDh.png]

Kada je sve rešeno, pamuk fino postavljen, nađena flašica sa dovoljno tankim vrhom za dopunu, mogao sam da počnem sa redovnim korišćenjem.

Mesmerize 2 MTL RTA je odličan MTL atomizer. Podešavanje vazduha je rešeno vrlo elegantno i sistem radi odlično. Od potpuno zatvorenog do potpuno otvorenog, skoro besčujan i konstantan. Jedan od boljih atomizera kada je protok vazduha u pitanju. Sve funkcioniše idealno. Maksimalna količina vazduha koja može da uđe je ograničena spoljnim otvorima 13x1mm sa obe strane atomizera. Dalje taj vazduh ulazi u centralni pin kroz poprečni otvor širine 3mm na samom dnu pina. U taj otvor je izbušen vertikalni kanal od 1.5mm koji vodi do komore, dužinom od 10mm.

[Slika: EYJB6TQ.png]

[Slika: lb0kEmN.png]

Para, aroma, odlično! Prijatno sam iznenađen. Jedino što bih mogoa dodati je subjektivni osećaj kremastog ukusa u ustima sa svakom tečnosti koju sam probao. Od čistih duvana, do samih kremova. Voćke nisam probao jer ih ne parim.

[Slika: 9CFxeIs.png]

Jedna vizuelna stvar mi je zasmetala kod ovog atomizera. Tečnost se čudno ponaša, gde se kroz staklo može videti da je pola atomizera puno, a pola prazno.

[Slika: 9wxukWL.png]

Razlog je dosta debeo deo gumice na samom spoju stakla sa metalnim delom atomizera, koji ostavlja vrlo malo mesta u tanku u tom delu.

[Slika: fLMm1aE.png]

Ovo ne utiče na rad samog atomizera, dakle, samo je vizuelno.

Generalno mi se svideo Pipeline Mesmerize 2 RDA, ali ga je vrlo teško pronaći u nekoj online prodavnici, a još teže ekstenzije od 4ml i 6ml, kojih gotovo da nema više nigde. Šteta je što je ovaj atomizer prošao skoro nezapaženo od MTL zajednice, jer mislim da je zaslužio mnogo više.
[-] Ovaj post su pohvalili:
  • Bolle, kinkel, Marekg, Pedja, Pukan, Samac, vladimirkrstic
Odgovori
#16
Kad je tako debeo chimney, valja probati drip-tip sa bušom od 3 ili 2.8mm, napravi čudo sa cugom i aromom. Wink
[-] Ovaj post su pohvalili:
  • Oddy
Odgovori
#17
kakva recenzija .. svaka ti cast
[-] Ovaj post su pohvalili:
  • Oddy
Odgovori
#18
Svaka cast @Oddy..

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
[-] Ovaj post su pohvalili:
  • Oddy
Odgovori
Share


Idi na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)