Ovaj forum koristi kolačiće (cookies)
Ovaj forum koristi kolačiće (cookies) za čuvanje vaših podataka prijave, ako ste registrovani, kao i podatke vaše poslednje posete, ukoliko niste registrovani. Kolačići (cookies) su mali tekstualni fajlovi koji se čuvaju na vašem računaru. Kolačići koje je postavio ovaj forum se mogu koristiti samo na ovoj internet lokaciji i ne predstavljaju bezbednosni rizik. Takođe, kolačići na ovom forumu prate određene teme koje ste pročitali, kao i kada ste ih poslednji put pročitali. Molimo Vas da potvrdite da li prihvatate ili odbijate ove kolačiće.

Kolačići će biti sačuvani u vašem pregledaču (browser), bez obzira na izbor, kako bi sprečio da vam se ovo pitanje ponovo postavi. Postavke kolačića možete u bilo kojem trenutku da promenite, koristeći link na dnu stranice.

Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Thread Contributor: OddyReview Lost Vape Therion BF DNA75C - Recenzija

#1
Lost Vape Therion BF DNA 75C

[Slika: K3lW1K3.jpg]

Kratak info:

Širina: 27mm
Visina: 90.5mm
Dužina: 54mm
Težina: 216gr
Materijal: Legura cinka
Baterija: 1x18650
Maksimalna snaga: 75W
Čipset: DNA75C
Ekran u boji
Kapacitet bočice: 7ml

[Slika: NfG0RU5.jpg]

Lost Vape, kineska firma koja je tokom prethodnih par godina izgradila solidnu reputaciju pravljenja kvalitetnih modova, napravila je drugu iteraciju Theriona BF Squonkera baziranom na "made in USA" DNA 75 Color čipsetu (jedna 18650 baterija). Sam Therion je mod predviđen za 2 x 18650 baterije, ali su to u ovom slučaju pravljenja Squonkera prepravili i umesto druge baterije je ubačena Squonk mehanika i bočica za tečnost. Sve ostalo je identično sa svim Therionima sa ranijim DNA čipsetom osim prednjeg panela, tj veličine displeja kao i rasporeda i broja dugmića. Izrada i kvalitet materija je na odličnom nivou i lično sam prezadovoljan. Sive površine su premazane lakom. Oduševilo me je što nakon par meseci korišćenja, skvonkovanja na ovom modu, unutrašnjost moda je suva.

[Slika: 3KRJEZa.jpg]

U paketu koji se dobija, pored samog squnk box moda je uputstvo na engleskom, usb kabel, 7ml silikonska, po meni izuzetno kvalitetna squonk bočica i jos jedna silikonska squonk bočica od 30ml. Ova veća bočica je predviđena za dopunjavanje tečnosti u modu preko 510 konektora gde se zavije na sam mod kao atomizer.

[Slika: 0CjCb25.png]

Međutim, ako realno pogledamo, previše se komplikuje. Kao prvo, manja bočica koja je unutar moda se može puniti ovom tehnikom i bez da se okreće prsten sa rupicom za vazduh i podešava na marker kako bi se oslobodio višak vazduha iz manje bočice prilikom punjenja. Provereno, sve radi i dosta je čistije. Velika bočica pod pristiskom stiskanja šalje tečnost u manju, a oslobađanjem pritiska, povlači vazduh iz manje i kompenzuje za tečnost. Druga stvar, ne vidim nikakav problem izvaditi samu bočicu iz moda, otvoriti poklopac, napuniti i vratiti. Uhvati se ili za metalni poklopac, a dok je još sve novo i ne razrađeno, uhvati se za cevčicu od bočice iznad poklopca bočice i skine. Sve ide kao podmazano Wink

[Slika: Oi9RdLt.jpg]

Najveću zamerku Therion BF DNA75C mnogi korisnici vide u zameni baterije koja je na dosta nezgodnom mestu i zahteva pažnju kako prilikom postavljanja tako i prilikom vađenja. Imao sam sreću i primerak koji sam dobio je sa ispravljenim plus kontaktom, tj samom plastikom koju su ranije verzije imale izdignutu oko samog kontakta. Ova plastika je pravila problema i zbog iste se veoma teško ubacivala i vadila baterija, a neretko je i gulila izolaciju baterija. Kod ispravljene verzije, ovog izdignuća nema.

[Slika: AXbutes.jpg]

Što se tiče "motora" koji goni ovaj uređaj je sve jasno. Evolv je prva kompanija koja je pre više godina izbacila čipset sa mogućnošću kontrole temperature, tz. TC mod. Od tada do danas su, po mnogima, najbolji čipset upravo u TC opciji. Važi i generalno kao "all around" vodeći čipset, dok mu je relativno slaba tačka malo sporije okidanje. Sam DNA čipset takođe ima i redovne apdejte kao i mogućnost prilagođavanja i podešavanja opcija preko softvera sa računara. Od DNA75C, tj upravo čipseta koji je u ovom squonkeru, DNA je dobio ekran u boji.
Nakon svega rečenog, u pitanju je uređaj za napredne korisnike. Za one koji bi da se upuštaju u avanturu prilagođavanja i podešavanja, ostaviću par linkova ispod.

!ZA NAPREDNE KORISNIKE!
Show ContentSpoiler:

Cene možete uporediti OVDE.
[-] Ovaj post su pohvalili:
  • Draganchica, Marekg, Pukan, Vapoholic
Odgovori
Share


Idi na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)