Ovaj forum koristi kolačiće (cookies)
Ovaj forum koristi kolačiće (cookies) za čuvanje vaših podataka prijave, ako ste registrovani, kao i podatke vaše poslednje posete, ukoliko niste registrovani. Kolačići (cookies) su mali tekstualni fajlovi koji se čuvaju na vašem računaru. Kolačići koje je postavio ovaj forum se mogu koristiti samo na ovoj internet lokaciji i ne predstavljaju bezbednosni rizik. Takođe, kolačići na ovom forumu prate određene teme koje ste pročitali, kao i kada ste ih poslednji put pročitali. Molimo Vas da potvrdite da li prihvatate ili odbijate ove kolačiće.

Kolačići će biti sačuvani u vašem pregledaču (browser), bez obzira na izbor, kako bi sprečio da vam se ovo pitanje ponovo postavi. Postavke kolačića možete u bilo kojem trenutku da promenite, koristeći link na dnu stranice.

Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Thread Contributor: vukpavlovic74Problem sa baterijom

#1
Kupio sam u Inhalici Sony VTC5A bateriju. Napunio sam je maximalno 10 puta i prestala je da daje znake života, tj u mehanici ne radi a punjač je ne prepoznaje. U punjaču je prvo pokazivala da je puna, sad ni da bekne Smile
Nikad mi se ništa slično nije desilo pa i ne znam šta se radi u takvom slučaju. Može li se nešto učiniti ili kanta(re ooooooo)? Smile
Odgovori
#2
Račun i na reklamaciju.
Odgovori
#3
Račun sam bacio a nešto sumnjam da bi mi uvažili reklamaciju (što je sad nebitno)
Baterija ima dve ogrebotinice na vrhu-omotač je veoma blago oštećen al sam siguran da to nema uticaja.
Znači u đubre..?
Odgovori
#4
Možda od nekog dobiješ drugačiji savet, ali moja preporuka je ili reklamacija, ako može, ako ne, odloži je na mesto predviđeno za istrošene baterije (znam da Lild ima ispred ulaza kod svake prodavnice mesto, nisam pristalica da se bacaju na đubre i u kontejnere).
Lično se sa Li-Ion baterijama ne bih igrao, kada sagledam moguće posledice i cenu novih.
Odgovori
#5
Nemam nikakav problem da je bacim (na predviđeno mesto za odlaganje baterija) ali me zanima šta se desilo?
Dal je prosto loš primerak? Zašto uopšte baterije crkavaju pre vremena? Koristio sam je u mehaničkoj cevki a nisam baš iskusan na tom polju al čisto sumnjam da sam mogao nešto bitno da uprskam...
Sad se setih da imam električara na poslu pa ću da ga pitam...
[-] Ovaj post su pohvalili:
  • Oddy
Odgovori
#6
Nisam strucnjak za baterije.,i znam kao svi vi ostali manje vise..
Ono sto mogu da kazem iz svog iskustva i vidjenja a to je da sam
2014 kupio sa na nkona sony vtc5 30komada.
Te baterije su mi stajale 3,5godine i nisu ispustile nijedan jedini volt struje 3,58V sve do jedne..
(povremeno sam ih kontrolisao).,

U tvom slucaju sumnja mi pada da je prepakovana neka serija od dobavljaca.,
Inhalika nema pojma tu o cemu se radi..

Ono sto mozes je da skines tu foliju sa baterije i proveris te serijske brojeve sa aplikacijom ako ih uopste i ima i nisu fals..
https://play.google.com/store/apps/detai...ecode18650

Proveri i gramazu baterije..

Imam ih i ja komada 3 onako za rezervu.,i sada si me bas zabrinuo..

Hvala ti sto si podelio informaciju sa nama (i budi srecan sto ti to nije puklo)..


http://forum.vejper.com
[-] Ovaj post su pohvalili:
  • vukpavlovic74
Odgovori
#7
Ova 3 komada vtc5a sam uzeo u januaru ove godine iz inhalike 3,48V sada sam proverio.
Bice koriscene za docek pred novu..
Nisam ih stavljao u mod.

Povremeno cu ih proveriti na punjacu..

[Slika: 8ab0442a4b22bbddd5d1ebe77692eee8.jpg]

Ako pustaju javljam..




http://forum.vejper.com
[-] Ovaj post su pohvalili:
  • Oddy, vukpavlovic74
Odgovori
#8
Auuu vidi @vukpavlovic74 nemoj da mislis da te lozim nesto ali ja bi im otisao i ne da bi mi dali drugu nego bi mi dali 5 samo da ih ostavim na miru, stvarno takva radnja i da se bave time.
Licno ja vise koristim mehaniku i baterije su mi br1 i na njih ne zalim i kupujem u "radnjama" koja se bave prodajom el.cigara,bas zbog toga sto zelim da budem siguran da sam kupio original bateriju..
Sta treba da mi eksplodira mod,bas me briga za mod ali volim svoje lice kakvo je takvo je i ne bih da moram da placam zubare zbog nekog ko u radnji drzi takve baterije..
I onda kazu kupujmo kod nas a u takvoj radnji prodaju takve baterije..
Znaci kad citam ovakve stvari iznerviram se kad vidim sta se radi..


Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
[-] Ovaj post su pohvalili:
  • badja007, mejden, Samac, vukpavlovic74
Odgovori
#9
@badja007
Hvala na preporuci, uradicu to sto si rekao samo da kolega elektricar baci pogled, da mi kaze u cemu je stvar
Dok je Nkon slao za Srbiju sve je bilo bolje...ali kolko vidim nece nas skoro vratiti na listu zemalja za isporuku...polako svi dizu ruke od nas Sad
@pablo
Iako bi trebalo otici tamo i objasniti im neke stvari, meni je mnogo lakse da je fiknem u djubre.
Ne znam kako je kod drugih kolega i ne bi da generalizujem al kad god sam kupio bateriju u inhalici ispalili su me...sto se mene tice od sad samo pazarim iz Sveta baterija
[-] Ovaj post su pohvalili:
  • badja007
Odgovori
#10
Imate i na AliExpress original baterije, samo zbog carine en uzimati više od 6 do max 8 komada, 50 grama po komadu, pa pakovanje, bude težak paket pa eto problema.
HG2, Q30 VTC5/6 su između 2 i 3$ sa cenom. Kao na NKON.
Sada se furaju 2X000 formati, 18650 su dzabe...
Trying to stay sane is a life time hobby Good
Odgovori
Share


Idi na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)