Ovaj forum koristi kolačiće (cookies)
Ovaj forum koristi kolačiće (cookies) za čuvanje vaših podataka prijave, ako ste registrovani, kao i podatke vaše poslednje posete, ukoliko niste registrovani. Kolačići (cookies) su mali tekstualni fajlovi koji se čuvaju na vašem računaru. Kolačići koje je postavio ovaj forum se mogu koristiti samo na ovoj internet lokaciji i ne predstavljaju bezbednosni rizik. Takođe, kolačići na ovom forumu prate određene teme koje ste pročitali, kao i kada ste ih poslednji put pročitali. Molimo Vas da potvrdite da li prihvatate ili odbijate ove kolačiće.

Kolačići će biti sačuvani u vašem pregledaču (browser), bez obzira na izbor, kako bi sprečio da vam se ovo pitanje ponovo postavi. Postavke kolačića možete u bilo kojem trenutku da promenite, koristeći link na dnu stranice.

Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Thread Contributor: VapoholicPreview Uwell Nunchaku 80W cevasti regulisani mod

#1
Uwell (brand koji je malo veću pažnju vejpera zadobio svojim Crown atomizerom) izbacio je početkom 2018 svoj prvi regullisan cevasti 18650 mod - Nunchaku 80W!

[Slika: JA2bMwI.jpg]


Ovaj cevasti mod se prodaje uglavnom u kitu ali ga ima i solo. Nunchaku stiže u 7 boja pa će svako naći svoju ninja opciju. Ergonomski dizajn čini da Nunchaku zaista lepo leži u ruci, pogotovu što nije klasična cevka već ima blago zaobljeno zadebljanje u sredini.

[Slika: sW95f0y.jpg]


510ka je SS sa spring-loaded pozlaćenim plus pinom a i sami navoji su od nerđajući čelika. Mada je deklarisana širina moda 27.4mm, sama 510 konekcija je 25.2 mm.

[Slika: XD67jEK.jpg]


Jednostavno fire dugme šestougaonog oblika smešteno je pri vrhu moda. Ima lep dizajn i sudeći po komentarima dobro radi. Kretanje kroz meni je relativno standardno uz pomoć fire i up-down dugmića koji su pri dnu moda.

Ispod +/- dugmića je mali ali pregledan ekran. Ovaj mali OLED ekran je znenađujuće lako čitljiv i pokazuje sve informacije koje su vam potrebne kao što su napunjenost baterije, snaga ili temperatura (u zavisnosti od režima u kome se nalazite), otpor grejača kao i izlazni napon tokom okidanja. Za dlačicu je izdignut iz same cevke tako da malo opreza neće biti na odmet.

[Slika: kAHDMMC.jpg]


Jedna 18650 baterija se u Nunchaku stavlja odozdo odvrtanjem kape koja je takođe lepog dizajna i ima venting rupice ako baterija povileni.

[Slika: Q00eNFI.jpg]


Nema baš puno budžet varijanti regulisanih cevastih modova te je Nunchaku možda solidan izbor. Ako ga neko ima, dobrodošli su utisci iz prve ruke!


Osnovne specifikacije:

Opseg snage: 5-80 W
Režimi rada: power mode, TC mode(NI,SS), bypass mode
Baterija: 1 zamenjiva 18650
USB punjenje baterije: Da
Dimenzije: 27.4 mm širina × 94.5 mm visina
Težina bez baterije: 125 grama
Materijal: nerđajući čelik
Pogodan za samoodbranu: Da
Mogućnost vezivanja 2 moda lancem: ako 510ke izdrže, nije neizvodljivo! Big Grin

Cene možete uporediti OVDE.


Evo šta kaže čika Matt:



Smoke-free since 11 July 2014.
"Strasti slamaju i ono što je preostalo i ono što ne postoji..."
[-] Ovaj post su pohvalili:
  • Bolle, Estariol, hcwelder, Oddy, Pukan
Odgovori
#2
A lanci dolaze u kompletu ili se kupuju odvojeno?
[-] Ovaj post su pohvalili:
  • Oddy, Pukan
Odgovori
#3
Hm...generalno cevasti regulisani modovi su poslednjih par godina prava retkost. Svi su se preorjentisali na box modove. Od dve vodeće firme u ovom polju, ProVape Provari i Dicodes, ostao je samo Dicodes. Obe su bile, a Dicodes ostao, papreni sa cenama.
Trenutna alternativa za ljubitelje cevki, a dosta lakša po džep, koja se još uvek može nabaviti je Ehpro 101. Možda sam nešto propustio?
Sada je Uwell izbacio Nunchaku regulisani cevasti mod. Moje lično mišljenje, ovako na prvu loptu, bez prilike da ga probam ili vidim uživo je osrednje. Sviđa mi se što je manjeg profila, tj relativno ok visine od 94.5 mm. Na oko mi pristojno izgleda, što je opet subjektivno. E sad, dolazimo do problema. U mod ide jedna 18650 i ovo je jedina opcija. Što, ruku na srce, je ok, ako se koristi za ispod 20W. Može da prođe i do 30W, onako na o'ruk. Međutim, Uwell je, sudeći po dimenzijama, Nunchaku namenuo DL korisnicima i subom atomizerima. Širina moda je nešto preko 27mm, a širina kod samog 510 konektora 25 ili 26mm. Dakle, namenjeno DL atmomizerima. Ima nekoliko MTL atomizera ovih dimenzija, ali su uglavnom od 22mm i tek po koji 24mm. Kada se 22mm postavi na Nunchaku dobije se izgled kao na slikama ispod:

[Slika: 9_AF70_D44_D660_49_F3_9_A2_E_50_BC2_F83_DA2_A.jpg] [Slika: 30084564_187298018561366_645468296790933...MQ%3D%3D.2]

Sa nekim "beauty ringom" koji širi 22mm na 24-25mm, po meni bi bilo ok, ali je tu opet problem što većina atomizera ima regulaciju vazduha pri samom dnu.
Kao MTL korisnik koji u šteku ima preko 80% atomizera od 22mm, mislim da se neću previše osvrtati za ovim modom...
[-] Ovaj post su pohvalili:
  • Bolle, Pukan, Vapoholic
Odgovori
#4
Stvar ukusa, da je flush postrance, nije. Ali kad pogledam ovu sliku koju si nasao, zbog tog suzenog dela izmedju fire dugmeta i 510ke i pri dnu moda, meni ovo uopste nije estetski ruzno. Daje mu neki talasast izgled.

[Slika: qb6Ibn9.jpg]

Opet kazem, stvar ukusa...
Smoke-free since 11 July 2014.
"Strasti slamaju i ono što je preostalo i ono što ne postoji..."
[-] Ovaj post su pohvalili:
  • alfini0507
Odgovori
#5
Poređene veličine sa Ehpro 101 18350 i 18650

[Slika: edl36fhg2pu01.jpg]

Za 22mm atije bi eventualna pomoć bila neki od prstena

[Slika: 1l2OdU5.png]

https://www.fasttech.com/products/0/1002...-atomizers

[Slika: z8sUmHO.png]

https://www.fasttech.com/products/0/1002...-atomizers

[Slika: vtf33cg.png]

https://www.fasttech.com/products/0/1002...-atomizers
[-] Ovaj post su pohvalili:
  • Bolle, pablo, Vapoholic
Odgovori
#6
Meni možda jedino mana kod Bruslija je što wati nisu obeleženi na desetine, nego na po pola wata i wat. Ovako drugo solidna cevka, sve šljaka super.
Odgovori
Share


Idi na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)