Ovaj forum koristi kolačiće (cookies)
Ovaj forum koristi kolačiće (cookies) za čuvanje vaših podataka prijave, ako ste registrovani, kao i podatke vaše poslednje posete, ukoliko niste registrovani. Kolačići (cookies) su mali tekstualni fajlovi koji se čuvaju na vašem računaru. Kolačići koje je postavio ovaj forum se mogu koristiti samo na ovoj internet lokaciji i ne predstavljaju bezbednosni rizik. Takođe, kolačići na ovom forumu prate određene teme koje ste pročitali, kao i kada ste ih poslednji put pročitali. Molimo Vas da potvrdite da li prihvatate ili odbijate ove kolačiće.

Kolačići će biti sačuvani u vašem pregledaču (browser), bez obzira na izbor, kako bi sprečio da vam se ovo pitanje ponovo postavi. Postavke kolačića možete u bilo kojem trenutku da promenite, koristeći link na dnu stranice.

Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Thread Contributor: koksiPravljenje tecnosti prvi put bez predhodnog iskustva

#1
Big Grin 
Cao ljudi, resio sam da zamenim duvan E-cigaretom a zbog manjih troskova sam bi pravio svoju tecnost ali jos uvek nemam iskustva u tome pa bi mi dobrodosao koji savet.

Pre svega da vam pokazem sta planiram da porucim vec sutra ili prekosutra (nakon jos malo istrazivanja i neke konsultacije) https://imgur.com/hdVMuD3
dakle umbrella CUBE e-cigareta
500ml PG-a
500ml VG-a
12ml Cuban cigar arome
100ml nikotinske baze (50mg) - planirao sam 100mg/ml ali mi se ne uklapa u budzet posto cu morati da kupim malo vec gotove tecnosti dok ova koju budem pravio ne sazri..

Ja tezim ka tome da napravim tecnost koja bi mi bila slicna regularnim cigarama (pallmall marllboro lucky i tako neke jace cigare) pa kako sam ja to zamislio nakon mog istrazivanja danas to bi izgledalo ovako pa neko neka me ispravi ako gresim a vrlo verovatno gresim negde
Big Grin https://imgur.com/TvkSFV5

Pa vi meni recite onako od oka da li je to nesto priblizno onome cemu ja tezim da napravim. Hvala svima unapred, pozdrav!
Odgovori
#2
Na papiru deluje da je to. Teorija je jedno, praksa drugo Big Grin
Po meni je najbolje da prvo probaš nekoliko gotovih tečnosti i vidiš šta ti otprilike odgovara, kako određene arome, tako i jačina nikotina u njima.
Inače, koliko vidim, ovo što si napravio preko E-Juice je ok. Mada bi preporuka bila da prvi, drugi put, kada praviš tečnost, pored sebe imaš nekog sa iskustvom.

Sam uređaj Umbrella Cube je u stvari rebrendiran Joyetech Exceed Grip, za koji imaš domaću recenziju Joyetech Exceed Grip https://www.youtube.com/watch?v=S1wWfKudNSM
Odgovori
#3
(28-09-2020, 08:25)Oddy Piše: Na papiru deluje da je to. Teorija je jedno, praksa drugo Big Grin
Po meni je najbolje da prvo probaš nekoliko gotovih tečnosti i vidiš šta ti otprilike odgovara, kako određene arome, tako i jačina nikotina u njima.
Inače, koliko vidim, ovo što si napravio preko E-Juice je ok. Mada bi preporuka bila da prvi, drugi put, kada praviš tečnost, pored sebe imaš nekog sa iskustvom.

Sam uređaj Umbrella Cube je u stvari rebrendiran Joyetech Exceed Grip, za koji imaš domaću recenziju Joyetech Exceed Grip https://www.youtube.com/watch?v=S1wWfKudNSM

Cao Oddy, poslusao sam tvoj savet i uzeo sam gotove tecnosti (od komsije koji pari vec duze), dao mi je po 30ml nekog americkog mixa (nisam siguran mislim da se tako zove) i cuban tobbaco, medjutim uopste mi se ne svidja taj american i odmah sam mu vratio, pario sam vrlo malo, nesto manje od pola tanka, ali zato cuban tobacco mi je prelep tako da sam uzeo to (aromu). Takodje nisu imali 50mg 100ml pa sam uzeo 100mg 50ml (40 VG) ali sam uneo izmene u e-juice calc tako da je to ok, btw komsija kaze da su sve njegove duvanske tecnosti sa 6mg nikotina tako da sam i ja sa 8 smanjio na 6 u kalkulatoru jer mi je ta njegova sasvim okej pa ne vidim razlog da bezveze povecavam dozu nikotina.. Pa od sirovina sam napravio 10ml mixa za pocetak da se uverim da je to to, (napravljeno ovako https://imgur.com/euNmifr) nikotin i aromu sam dozirao u kapima, a VPG spricem (samo sto sam zaokruzio VG na 5 a PG na 4ml)
E sad, ja sam veoma nestrpljiv, pa sam malopre stavio 1ml u tank da isprobam (posle samo 2 dana stajanja) znam da nije pravilno i da treba minimum 15-20 dana ali sam hteo da proverim da li je to nesto priblizno tome sto sam hteo da bih sto pre pripremio nekih 2x 100ml da to lepo i potpuno sazri... I mislim da je to to, samo sto svako prvo ili eventualno prvo i drugo povlacenje imaju dosta jak TH pa me zanima da li je to zbog toga sto tecnost nije zrela jos uvek ili mozda komsija stavlja vise VG-a nego PG-a (ne mogu da ga pitam jer nije trenutno tu a nemam njegov kontakt nijedan, u pitanju je malo stariji covek haha) pa eto pitam tebe a i sve ostale ovde, da li taj pocetni TH nestaje tokom sazrevanja tecnosti ili bih trebao da promenim odnos VPG u korist VG-a. Hvala unapred!
Odgovori
#4
Jel si promućkao dobro tu tecnost? Big Grin
Hm, na 10ml doziranje nikotina "u kapima" nije bas najpreciznije, tako da je lako moguce da si preterao.
Neke arome budu "jače" dok ne prođe neko vreme.
Takođe, ako je novi setap (novi grejač, nova vata), hoće da bude jači TH dok se ne razradi.
Jel imaš destilovane (demineralizovane) vode u miksu (da li si razblaživao VG sa vodom)? Ako nemaš, probaj da dodaš u tih 10ml do 5 kapi (kad već radiš preko kapi) demi vode, pa vidi jel bolje.
To je to što mi je trenutno palo na pamet...
Odgovori
#5
Uh kakav tajming, taman sam uhvatio pauzu od posla kad eto imam i odgovor Big Grin
Tecnost je promuckana bas dobro tu nije problem sigurno, a imam neki dozer za kapanje trebao bi biti precizan posto mi ga je majka donela iz laboratorije sta znam. Sto se tice arome, ima prejak miris i sama aroma, a i mix, bas jak... Grejac nije nov koristim ga vec 6 ili 7 dana tako da nije to.
E sad, to za destilovanu nisam ni znao iskreno, ja sam gledao tutorijal na e-cigarete kanalu na youtube za pravljenje tecnosti i ne secam se da je pominjao razblazivanje VG-g, tako da sam pratio Betove instrukcije Big Grin Ali ako treba, kupicu danas pa cu da razblazim, koliko bih trebao da stavim destilovane u 500ml VG-a?
Takodje cu da probam da napravim i jednu malu bocu od 10ml sa 60 ili 65 VG-a pa da probam i to.
Hvala na odgovoru, zelim ti lep dan!
Odgovori
#6
Da, zaboravio sam da kažem da probaš sa većim procentom VG-a.
Demi voda, probaj za početak 5% u VG (ne 5% na ceo miks). Nemoj odmah da razbiješ kompletnih 500ml dok ne vidiš kako bude u testu.
Odgovori
#7
Vazi, hvala ti puno na odgovorima.
Probacu cim dodjem kuci da napravim 10ml sa vise VG-a bez razblazivanja, a takodje cu 20ml VG-a da razblazim 5% pa cu da probam i taj mix, pa cu znati sta mi najvise odgovara.
Odgovori
Share


Idi na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)