Ovaj forum koristi kolačiće (cookies)
Ovaj forum koristi kolačiće (cookies) za čuvanje vaših podataka prijave, ako ste registrovani, kao i podatke vaše poslednje posete, ukoliko niste registrovani. Kolačići (cookies) su mali tekstualni fajlovi koji se čuvaju na vašem računaru. Kolačići koje je postavio ovaj forum se mogu koristiti samo na ovoj internet lokaciji i ne predstavljaju bezbednosni rizik. Takođe, kolačići na ovom forumu prate određene teme koje ste pročitali, kao i kada ste ih poslednji put pročitali. Molimo Vas da potvrdite da li prihvatate ili odbijate ove kolačiće.

Kolačići će biti sačuvani u vašem pregledaču (browser), bez obzira na izbor, kako bi sprečio da vam se ovo pitanje ponovo postavi. Postavke kolačića možete u bilo kojem trenutku da promenite, koristeći link na dnu stranice.

Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Thread Contributor: OddyKoji MTL Drip Tip preporučujete?

#1
Dosta MTL atomizera dolazi sa ok drip tipovima, većina je uglavnom podnošljiva, ali ima i onih što su em ružnog izgleda, nisu ergonomski i loših performansi, tj jednostavno nisu za MTL.
Na sreću, u velikom procentu su drip tipovi kod atmizera izmenjivi pa je ostavljena mogućnost korisniku da stavi svoj omiljeni.

Nakon nekog vremena, korisnici uglavnom pronađu drip tip koji im odgovara i zadrže se na istom dok ne nalete na bolji kod novog atomizera koji su uzeli. Međutim, postoje korisnici koji krenu u avanturu i potragu za sebi idealnim drip tipom, a izbor u online prodavnicama ume da bude bogami preobiman. Zbog ovakve situacije, rešio sam da otvorim temu gde ćemo moći da podelimo iskustva i preporučimo neke.

510 drip tipove koje koristim, pa skoro od početka i koji su mi i dalje najbolji drip tipovi za MTL su takozvani "shorty" drip tipovi. Konkretno ovi sa slike ispod.

[Slika: bbJ8CDF.jpg]

[Slika: KBa8pmu.jpg?1]   [Slika: GTUo0fp.jpg?1]    [Slika: kRJa5FZ.jpg?1]

Materijal: Acrylic (PMMA)
Visina: 18.6 mm
Širina: 9.3 mm
Unutrašnji prečnik rupe: 4mm celom visinom

Po meni imaju odličnu ergonomiju, niskog su profila pa lepo čučnu na većinu atomizera, neupadljivi i možda bi neko rekao da je otvor od 4mm preširok, para je, subjektivno odlična. Kondenz na vrhu se skoro nikada ne pojavljuje i takođe naslage, one ružne, na istom tom vrhu su jako retka pojava.

Ovi Acrylic Round Mouth Drip Tips for 510 / ViVi Nova / DCT se mogu kupiti na Fasttechu u pakovanju od 10 komada, svaki u drugoj boji, ili pojedinačno (jedino crni nema pojedinačno).

Takođe sam ih našao na Healthcabinu. Nisu identični sa onima na FT, ali su solidni i sa jednom manom. Imaju skinut unutrašnji deo pri vrhu i tu hoće da prave kondenz. Osim ovog, razlika sa onima na FT je i u boji, koja je više zagašenija, mat, dok su drip tipovi sa FT-a sjajniji.

[Slika: OTqleMz.jpg?1]

Pored shorty-ja, otkrovenje po pitanju arome, koju primetno poboljšava, je metalni drip sa jedne od Russian 91% Styled Rebuildable Atomizer verzija.

[Slika: Russian91RBA2COL.jpg]

[Slika: REdFWXN.jpg?1]   [Slika: ejuGtIQ.jpg?1]   [Slika: iiuEx1c.jpg?1]

[Slika: 55OyGzJ.jpg]

Poređenje sa Rose V2 drip tipom

[Slika: RFoZpr4.jpg]

Materijal: SS
Visina: 30 mm
Širina: 8 mm
Unutrašnji prečnik rupe: počinje odozdo sa 4mm dok se na vrhu završava sa 2.2mm

Na žalost, nisam video da ima negde posebno da se nabavi. Ergonomija mu je sasvim ok, ali ono gde ima moj ogroman plus je para i aroma i tu jednostavno blista. Razlog je sužavanje unutrašnjeg prečnika. Od mana jedino što je metalni, pa se brže greje od plastike i to što hoće da se stvaraju naslage na vrhu od korišćenja, pa se mora svako malo brisati. Nema kondenza.

510 Drip Tip koji bih isto pomenuo je od Berserker RDA dripera.

[Slika: ifmMTG5.jpg?1]

[Slika: UMV3bQj.jpg?1]

[Slika: klV9JeW.jpg?1]

Materijal: SS + PEI
Visina: 18 mm
Širina: 15 mm
Unutrašnji prečnik rupe: 3mm celom visinom

Odličan u izvlačenju arome, za šta je zaslužan konus u donjem delu na mestu gde ulazi para.
Imam dva problema sa njim. Prvi je što mi ne odgovara ergonomija, previše mi je "debeo". Druga stvar je što ako se koristi sa tesnijim vazduhom, izvlači tečnost/kondenz napolje u usta.
Pojavili su se na Fasttechu, kao zasebna varijanta, ali koliko vidim, nisu orginali u pitanju. Nemaju konus dole i sama izrada mi po slikama, na oko, deluje loše.

[Slika: 295PNPe.jpg?2]

Drip tip od Berserk RTA, 24 i 22mm verzije nisam probao, na žalost, ali čitam da ga dosta hvale.
[-] Ovaj post su pohvalili:
  • Bolle, MiniM, Vapoholic
Odgovori
#2
Meni je ovaj posebno drag Smile

[Slika: sU72LXP.jpg]
[-] Ovaj post su pohvalili:
  • Bolle, Oddy, Pukan, Vapoholic
Odgovori
#3
https://www.fasttech.com/products/0/1002...p-4-pieces

https://www.fasttech.com/products/0/1002...tip-5-pack

https://www.fasttech.com/products/0/1002...tip-5-pack

https://www.fasttech.com/products/0/1002...p-7-pieces

Ove sa poslednjeg linka i sam koristim, posle kraćeg navikavanja na malo ćoškaste ivice odlični, zbog buše od 2.8mm.

Oni kratki su od Teflona i na fazon tog sa Russiana (šira rupa sa užom na vrhu), tako da mislim da ih vredi probati.

Poslednji koji preporučujem je sa Ruzgar atomizera, nisam u mogućnosti da slikam, ali je kao taj sa Rujage, samo otprilike upola kraći.

P.S. Nije mi postavio linkove kako sam očekivao, tako da sam ih ostavio bez "url" stavke. Ako treba, nek neko edituje.
[-] Ovaj post su pohvalili:
  • Oddy, Zvukoljub
Odgovori
#4
Naleteh danas na ove:

https://www.efun.top/510-light-bulb-drip-tip.html

A ovi izgledaju kao drip tip od Ruzgar-a, skraćena verzija onog od Russian-a, samo su od plastike, a Ruzfarov je metalni:

https://www.efun.top/510-drip-tip-for-rt...color.html

P.S. Ako se neko odluči na kupovinu ovih drip tipova u skorije vreme, nek naruči i po 2 komada za mene, plaćam i robu i poštarinu. Big Grin
[-] Ovaj post su pohvalili:
  • Oddy, Vapoholic
Odgovori
#5
Za ove prve sumnjam u udobnost, mada moram priznati da zanimljivo izgledaju Big Grin
Ovi drugi deluju ok za MTL zbog uskog otvora, a i niskog su profila, što mi se sviđa. Jedino što je boja na random Undecided
Odgovori
#6
Ako su samo one tri sa slike u opticaju, i nije strašno Big Grin
A oni Lightbulb shaped su mi zanimljivi jer kroz plastiku celom dužinom imaju usku rupu, ne samo na vrhu.
Odgovori
#7
Berserker MTL RTA drip tip. Po meni jedni od boljih MTL drip tipova sa manom što su dosta široki na dnu i da zbog ovoga pašu samo na "flat top" atomizere (berserker, Dvarw...).

[Slika: QzLsneO.jpg]

Nisam našao originalne, ali sam pronašao odlične kineske kopije. Danas mi je stiglo par komada i u suštini je to to.

[Slika: NqQqTWz.jpg]

Prečnik centralne unutrašnje rupe je 3mm, možda 3.1mm. Kod originalnog žutog ultem drup tipa koji imam je taj unutrašnji prečnik 2.8mm. Crni originalni nemam tako da ne znam da li je kod njega isto 2.8mm ili je nešto veća.

Jedino mesto gde sam ih pronašao i to po relativno ok ceni: Aliexpress

[Slika: 0I39y69.jpg]
[-] Ovaj post su pohvalili:
  • Bolle, Zvukoljub
Odgovori
#8
Rez

Sent from my E2105 using Tapatalk
[-] Ovaj post su pohvalili:
  • Bolle, Oddy
Odgovori
#9
Potpuno sam oduševljen ovim DT-ovima. Silikon je mekan i meni vrlo prijatan materijal. Mogu i vrlo lako da se skrate - makazama, skalpelom, nožem...Super su za MTL a ok su i za rDL. Čak i jako lepo izgledaju (što se ne vidi na slici). Cjena prava sitnica Smile
Jedina im je mana što lako spadnu sa atija kad su džepu, torbici i sl

https://www.fasttech.com/p/3446800
[-] Ovaj post su pohvalili:
  • Oddy
Odgovori
#10
Hm, @vukpavlovic74 malo su mi predugački, bar mi tako deluju na slici. To što su predugački i što su silikonski i nemaju gumice na 510 delu je verovatno i razlog što ispadaju Big Grin
Odgovori
Share


Idi na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)