Ovaj forum koristi kolačiće (cookies)
Ovaj forum koristi kolačiće (cookies) za čuvanje vaših podataka prijave, ako ste registrovani, kao i podatke vaše poslednje posete, ukoliko niste registrovani. Kolačići (cookies) su mali tekstualni fajlovi koji se čuvaju na vašem računaru. Kolačići koje je postavio ovaj forum se mogu koristiti samo na ovoj internet lokaciji i ne predstavljaju bezbednosni rizik. Takođe, kolačići na ovom forumu prate određene teme koje ste pročitali, kao i kada ste ih poslednji put pročitali. Molimo Vas da potvrdite da li prihvatate ili odbijate ove kolačiće.

Kolačići će biti sačuvani u vašem pregledaču (browser), bez obzira na izbor, kako bi sprečio da vam se ovo pitanje ponovo postavi. Postavke kolačića možete u bilo kojem trenutku da promenite, koristeći link na dnu stranice.

Ocena Teme:
  • 0 Glasov(a) - 0 Prosečno
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Thread Contributor: OddyReview Black Note Premium Vejp Tečnosti

#1
"Authenticity reigns supreme", ili u slobodnom prevodu "Autentičnost pre svega". Vođeni pričom i delom Adolfa Saksa (Adolphe Sax), čoveka koji je stvorio saksofon i sa istim, zbog specifičnog tona, napravio revoluciju u muzici, Black Note Vape INC. je ušao u svet elektronskih cigareta i pokušao slično sa svojim Black Note vejp tečnostima. Želja im je, po njihovim rečima, ne da naprave bolju tečnost od drugih, nego da podstaknu ostale kompanije da i same naprave upadljivo drugačiju i superiorniju tečnost.

[Slika: dTzWGvw.jpg]

Ono po čemu se izdvajaju je način na koji dobijaju arome duvana kao i sam proces proizvodnje e-cig vejp tečnosti. Naglašavaju da Black Note proizvodi nemaju u sebi diacetil, acetil, propilin, etilen glikol, dietilen glikol, akrolein niti aceton. Ističu i da Black Note tečnosti ne sadrže veštačke ukuse, boje, zaslađivače ili bilo koje druge hemijske aditive. Sami uzgajaju određene sorte duvana i arome dobijaju hladnom maceracijom listova istih.

[Slika: pj08acp.jpg]

U korist svojoj priči, na zvaničnom sajtu su priložili laboratorijski izveštaj koji se može pogledati i skinuti sa ovog linka.

[Slika: 4u5r066.jpg]

Zahvaljujući @Vapoholic-u, do mene je stigla Notebook kolekcija 6 bočica od 10ml tečnosti.

[Slika: 5LntFPJ.jpg]

Degustirao sam i pošto je po mom mišljenju stvarno u pitanju premium proizvod, rešio sam da otvorim temu i napišem par reči.
Ono što bih prvo rekao je da su defitivino drugačiji od svih koje sam do sada imao priliku da parim. Svih 6 tečnosti, Prelude, Sonata, Forte, Legato, Solo i Quartet su dosta karakteristične i međusobno slične, stim da bih dve izdvojio kao malo drugačije, jedna sa nešto jačim ukusom duvana i drugu sa dodatkom mentola. Ako bi ih morao porediti sa nekom do sada probanom tečnosti, tj aromom, onda bih rekao da je to Dunhill od Juice Factory/Vaping Zone/Vaporever, ali je pitanju druga kategorija. Sve tečnosti su suve i imaju nekako blag oporost ukus, po mojim receptorima je u pitanju duvan i nešto orašasto. Odnos PG-ai VG-a je 50-50 (nema mogućnost izbora) i nikotinski odnosi: 0.3%, 0.6%, 1.2% i 1.8%.
Tečnosti sam testirao preko Speed Revo 14mm dripera, gde sam za svaku prao atomizer i ubacivao nov muji. Takođe sam sve testirao i preko mesh-a, sa G-Bellom.

Black Note Prelude
[Slika: g5rVNRa.jpg]
Virginia Tobacco, dosta blag duvansko-orašasti ukus, i tek, tek slastkasta podnota. Svetla tečnost.

Black Note Sonata
[Slika: jQ6WyDx.jpg]
Cavendish Tobacco, tretirana zrela crna Virdžinija, sličnan sa Prelude, balansiran ukus duvana i orašastog i slatkasta nota za nijansu jača. Takođe svetlija tečnost.

Black Note Forte
[Slika: PbVlEtZ.jpg]
Burley Tobacco, italijanski duvan, suv duvanski ukus, ali ga po mojim receptorima nadglašava orašasto-slatkasta podnota.

Black Note Legato
[Slika: MxJeoqX.jpg]
Italian Kentucky Tobacco, sa veoma sličnom situacijom kao kod prethodnog Forte-a i nijansom nalgašenijeg orašastog ukusa.

Black Note Quartet
[Slika: bV1HMJI.jpg]
Latakia Tobacco, oporo duvanski ukus, tečnost od 6 sa najjačim ukusom. Orašasta podnota tek-tek u pozadini. Tamija tečnost.

Black Note Solo
[Slika: zsq80MU.jpg]
Menthol Blend, tečnost turskog duvana malih listova koja su tretirana sa ekstraktom mentola od listova peperminta. Zanimljivo je da je ovo prva mentol tečnost, koju sam probao, gde mentol nije primaran ukus, nego je to ipak duvan, dok je mentol kao podnota, nešto manjeg intenziteta od duvana, ali u dovoljnoj količini da se oseti prisutnost.

I za kraj, ostaje pitanje cene, koja... je, na žalost za naše uslove i navike ipak nešto viša. The Notebook kolekcija o kojoj sam pisao je oko $50. Vejp tečnosti mogu i posebno da se naruče i u opcijama od 30ml je svaka pojedinačno ~$23 dok je Quartet ~$29 plus cena poštarine i carine. (cene uzete sa zvaničnog sajta)
Takođe su dostupne i OVDE
[-] Ovaj post su pohvalili:
  • Estariol, Milanez, Pukan, Vapoholic, vukpavlovic74
Odgovori
#2
Dodao bih samo da je Black Note USA firma koja se bavi proizvodnjom duvanskih vejp tečnosti isključivo postupkom hladnog ceđenja duvana u PGu. Ceo proces od sađenja željenih sorti duvana na plantažama u Italiji, preko sušenja i maceracije u PGu traje 2-3 godine a na samo ceđenje odlazi oko 6 meseci.

[Slika: bzNiGol.png]

Dropper bočice su izuzetno kvalitetne ali mene lično to kapljanje smara, osim na driperima koje nemaju squonk pin, naravno.

[Slika: cpK9OE9.jpg]

Ukus je specifično blag kod svih 6 Black Note tečnosti, valjda zbog odsustva aditiva tj dodatnih aroma.

Čak i Solo, koja je sa blagim šmekom mentola, za razliku od ostalih mentol tečnosti gde ukus duvana bude skoro potpuno potisnut, ima jasno definisan ukus duvana.

Jedina mana, slažem se, duplo skuplje od većine vejp tečnosti koje se troše kod nas. Ali, Black Note je klasa za sebe tako da je odnos cena/kvalitet teško porediti sa ostalim brandovima.
Smoke-free since 11 July 2014.
"Strasti slamaju i ono što je preostalo i ono što ne postoji..."
[-] Ovaj post su pohvalili:
  • Bolle, Draganchica, Estariol, Oddy, Pukan, vukpavlovic74
Odgovori
#3
Znaci vredi te pare? Jeste probali njihove V line? Da uzmem i njih kako bih prebacio 100 bucksa i dobio free shipping.
[-] Ovaj post su pohvalili:
  • badja007
Odgovori
#4
Achtung, achtung. Na njihovom sajtu trenutno daju 40% off kupone za Notebook.
[-] Ovaj post su pohvalili:
  • Oddy
Odgovori
#5
Stiglao kompletna paleta Black Note tecnosti, javljam utiske uskoro. Do tad evo slika.

[Slika: 9w4DPqr.jpg]
[Slika: lOLGiHt.jpg]
[Slika: IadmsI1.jpg]

Dimebag Darell New_russian
[Slika: apk8ULS.jpg]

Freddie Mercury Man_in_love
[Slika: FjfUg1r.jpg]

Bob Marley Drag
[Slika: Cjqn7JZ.jpg]

hm... Boban Markovic? Hunter
[Slika: 417toDG.jpg]
[Slika: m2xaQgS.jpg]
[Slika: m4ob3wn.jpg]
[Slika: uMp7Dzu.jpg]
[-] Ovaj post su pohvalili:
  • Draganchica, Milanez, Oddy, vukpavlovic74
Odgovori
#6
Prvi utisak: STA SAM JA DO SADA PARIO?!!! Ovo je toliko blizu pravoj cigari da nemam reci. Ukus je toliko prirodan i blag da sam morao da smanjim dotok vazduha i opet para ne reze grlo a ima solidan TH. Verovatno je za to kriva sirena, videcu kako se ponasa na prajmu kad stigne. Za sad sam probao Concerto, najblize sto mogu da je opisem je nesto izmedju zapaljenog lesnika i zapaljene hrastovine. Nekada sam pusio gotovo identicnu cigaru a nemogu da se setim koja je cigara to bila. Hm, mozda podseca na iQos, valjda bese narandzasti.
[-] Ovaj post su pohvalili:
  • Oddy, vukpavlovic74
Odgovori
#7
NET tečnosti (arome) najviše podsećaju na cigare ali su štetnije od običnih. To se najbolje vidi po brzini kojom vatu/grejač pošalju u aut. A postoje i istraživanja, tabele itd. Ko ih provali teško da će ih se odreći tako da ključ je u umerenosti Smile
Rekao bih da Siren V2 nije najbolji izbor za NET. Toplo bi preporučio KF mini V3, može da se nadje za male pare a po meni je apsolutno najbolji ati za NET. Prime nisam probao u kombini sa NET-om al pretpostavljam da će biti dobar/odličan.
Nestrpljivo čekam utiske Smile
[-] Ovaj post su pohvalili:
  • vladimirkrstic
Odgovori
#8
E brate bukvalno si mi srusio sneska. Big Grin Ja sam nesto tripovao da su NET tecnosti manje stetne, zapravo proverenije a ne manje stetne. Nasao neke tabele i tekstove, po njima ima vise nekih NNN, NNK kancerogenih zajebancija. U odnosu na cigare ima mnogo manje al opet mozda duplo vise nego kog "regularnih" e-tecnosti. Pitanje je i koje su tecnosti oni testirali. Ne deluje strasno, ali opet cela poenta vejpinga je zdravija alternativa klasicnim cigaretama. Vracanje u kontra smeru radi ukusa ne bi valjalo. Kako god fala puno na prosvetljenju. Big Grin
[-] Ovaj post su pohvalili:
  • vukpavlovic74
Odgovori
#9
Kompletna studija Dr. Farsalinosa i kolega: Nicotine Levels and Presence of Selected Tobacco-Derived Toxins in Tobacco Flavoured Electronic Cigarette Refill Liquids

Ukratko:
[Slika: NET-e-liquid-vs.-other-tobacco-e-liquid-study.jpg]

Rezime je da su u NET tečnostima nešto povišeni duvanski toksini u odnosu na ostale redovne e-cig tečnosti/arome, ali i dalje daleeeeeko manje nego što je to u cigaretama.
Većina se slaže, pa i ja među njima, da je doživljaj sa NET tečnostima vredan njihovog parenja, naspram tek nešto povećanih štetnih materija. Moj problem koji imam sa njima je cena. Kada gledam cenu, onda mi nisu ni prvi ni drugi izbor, ali da ih imam u neograničenim količinama, verovatno bih samo njih koristio Big Grin
[-] Ovaj post su pohvalili:
  • Bolle, vladimirkrstic
Odgovori
#10
Taj sam bas tekst prvo i pogledao. Po Black note lab reportu:

[Slika: ldhwUSa.png]

n.d za not detected. Da li im je za verovati? oO

Edit: nivo detektovanja je 0.050

Sto se tice cene 210ml sam platio $128, neka bude 13,500din, imao sam srece sa carinom doduse(sa carinom i porezom bi bilo nekih 18.5k dinara). Sa po 3 do 4ml tecnosti dnevno trajace mi neka dva meseca. Ja sam 10k+ mesecno davao na cigare tako da je meni licno cena prihvatljiva. Da su duplo skuplje jesu, al kako sam skoro presao na vejp jos uvek pravim paralelu sa tim kolko sam ranije placao cigare.
[-] Ovaj post su pohvalili:
  • Bolle, Oddy
Odgovori
Share


Idi na Forum:


Korisnika pregleda ovu temu: 1 Gost(a)