Vejper forum
Preview Menelaus RTA - Oblik za Štampu

+- Vejper forum (http://forum.vejper.com)
+-- Forum: Atomizeri (http://forum.vejper.com/Forum-Atomizeri)
+--- Forum: Atomizeri RTA (http://forum.vejper.com/Forum-Atomizeri-RTA)
+---- Forum: MTL Atomizeri (http://forum.vejper.com/Forum-MTL-Atomizeri--14)
+---- Tema: Preview Menelaus RTA (/Thread-Preview-Menelaus-RTA)

Stranice: 1 2


Menelaus RTA - Oddy - 06-06-2019

Menelaus RTA by GUS Mod

[Slika: 8iDRpp8.png]

U pitanju je novi atomizer grčkog GUS Moda iz serije Phenomenon. Kod nas su bili popularni klonovi Phenomenon Lite i Phenomenon Zest V2, sjajni MTL atomizeri i po meni, jedni od najboljih koje sam probao kada je aroma i izvlačenje nota u pitanju.
Menelaus RTA je limitirana serija koja je koštala €170.00 i rasprodata je, a po rečima proizvođača, novi se neće više praviti. Zanimljivo je što se pojavio klon po kineskim prodavnicama i moja iskrena preporuka svakom ko nije probao nešto iz Phenomenon serije.

Menelaus RTA GUS Mod Link

Kratak info:

Širina: 22mm
Visina: 44mm (bez 510 pina i sa drip tipom)
Zapremina tečnosti: 4ml
Materijal: 304L stainless steel konstrukcija
Konekcija: 510
Kontrola vazduh: podešavajući preko prstena na dnu atomizera (dek sa dve rupice od 0.77mm ispod grejača, prsten sa tri otvora, na obe strane, jedan od 1.7mm i dva od 1mm)
Punjenje tečnosti: odozgo, skidanjem gornjeg prstena sa gumica i punjenjem sa strane.

[Slika: r9J5TZI.jpg]

Nisam pronašao kvalitetnije slike detalja originala, pa ću ispod ostaviti slike klona

[Slika: aCv7VAv.jpg]

[Slika: UE5IQcq.jpg]

[Slika: Iu16iQK.jpg]

[Slika: YWZemef.jpg]

[Slika: MjXUPQO.jpg]

Što se rupica na deku tiče, kao što sam napisao, one bi trebale da su 2x0.77mm ali mi se čini da su na klonu veće. Ispod su dve slike, prva originala, druga klona.

[Slika: jGaWhVO.png]

[Slika: WUb1N4H.jpg]

Sipanje tečnosti

[Slika: FtEwCAW.png]

[Slika: vJeytIi.png]

Cena klona je oko $15-$17
3FVape link
2fdeals link
Fasttech link

Od video recenzija, jedino sam našao na italijanskom





RE: Menelaus RTA - Samac - 06-06-2019

Ko je dugo u parenju moze da stoji iza tvrdnje da svi Gus mod atomizeri daju izuzetno kvalitetnu aromu...definitivno!
Mozda je on nekome "pa sve je to isto", pa i jeste uz male konstruktivne izmene, ali koje ne uticu na zeljeni, a potvrdjeni kvalitet.
- baza je ista uz neke izmene:
dva otvora za vazduh ispod grejaca...veca/manja
tri otvora za vazduh ispod grejaca...manja
vertikalni i horizontalni kanal su podlozni promenama dubine, ali su standardno isti
raspon izmedju glava vijaka
glave su ponekad vece, pa prekriju deo otvora za vazduh...nije slucajno
- dimnjak je zajedno sa komorom jedna celina
...kod nekih klonova treba povesti racuna prilikom navrtanja diimnjaka/baze. Navoj na bazi predvidjen za komoru je kratak i cudnog koraka i moze da ode ukoso! No, zato sto je kratak, u slucaju "pijanog" navijanja nece doci do stete...navoj se nece pojesti.

Meni je jedino snetnja bila punjenje, ali sve to lepo kompenzuje ono glavno, a to je ukus.
Dobre su to sprave, ali jos uvek sam emotivno vezan za Ruzgar.


RE: Menelaus RTA - bobpp - 06-06-2019

Jel i dalje odgovaraju plasticni tankovi od kayfuna kao za Zest ili je doslo do nekih promena?Alergican sam na nameske plasticne tankove koje posle nekog vremena nigde ne mozes naci...


RE: Menelaus RTA - Samac - 06-06-2019

Kolega, ex PRC je sklona unifikaciji... tako da...


RE: Menelaus RTA - Oddy - 06-06-2019

@bobpp koliko mi se čini, u originalu, trebalo bi da su iste dimenzije plastike Zest V2 i Menelaus RTA

[Slika: XbpUy0I.jpg]

[Slika: JQXvwrH.jpg]

[Slika: BFTiibq.jpg]


RE: Menelaus RTA - Samac - 06-06-2019






RE: Menelaus RTA - bobpp - 06-06-2019

Ja sam se opekao sa onim "Unknown Rebuildalbe Atomizer" sa FT,zapravo stara By-Ka i od tada nista sa namenskim tankovima ako nema i metalni.Pukao pri navoju a da ga nisam ni koristio.Eventualno prihvatam ove od Kayfun-a jer ih imam u rezervi a imam i komad-dva metalna pa bar necu zavrsiti sa ukrasom.

Da,deluje da su isti...mada "lovim" potvrdu na stranim forumima ali jos nista...


Menelaus RTA - BobanNB - 06-06-2019

Колико ја видим, одрадили су му и две главне замерке на прошлим примерцима.....вата је добила граничнике а база веће канале за наводњавање......мало су и постоље грејача спустили.

Послато са IQ1019N уз помоћ палца


RE: Menelaus RTA - vukpavlovic74 - 06-06-2019

Što se pucanja tanka tiče ovaj klon sa 2F deal-a ima ultem verziju a one su se po mom iskustvu pokazale kao neuništive...nikad mi ultem tank nije pukao...padao sa stola, uvrtao ga iz sve snage itd


RE: Menelaus RTA - Oddy - 06-06-2019

Da, original stiže sa Acrylic i PEI plastikom, a koliko mi se čini, i klonovi koje sam video imaju isto.