Vejper forum

Puni Oblik: TC tj Kontrola temperature ?!?!
Trenutno pregledate lite oblik foruma. Pogledajte puni oblik sa odgovarajućim oblikovanjima.
Parim 7 godina i apslutno nemam nikakvog iskustva sa TC.
Znam sta je i to je to, nista vise od elementarnih stvari.
Dobio sam neku gomiletinu SS316L zice i odlucio da probam TC medjutim, nista meni ovde nije jasno.

Za probu sam uzeo MTL ati, srolao coil od 0.32 ohm, montirao, na Aegis Solo prebacio u TC SS mod a zatim sam zakljucao otpor, wate stavio na 15 i tcr je po defaultu 105.
Koju god temperaturu da podesim, para ista. Nit toplija nit hladnija.
Od 100 - 250 razlike su minimalne.
Kad povecam snagu na 30w a zatim menjam temp, para je vruca ali prilikom same promene temperature, ne osecam nikakav spaktakl.

Moja pitanja su sledeca :
Kako odredjujem koliko cu wati podesiti?
Kako odredjujem temperaturu? Ok, to je verovatno subjektivno ali u cemu je caka ako mi na 100,150 , 200 i 250 stepeni isti djavo? Nisam isao preko 250 jer ne preporucuju, zasto ne znam.
Sigurno u necemu gresim i ne radim nesto kako treba ali ne znam sta
U svakom slucaju, jel ume neko na Srpskom da mi objasni ovo sto me buni?
Врати се на ватажу и заборави температуру. Чисто српски са енглеским пореклом.

Послато са IQ1019N помоћу Тапатока
Snagu koju postavis je maksimalna koja je dozvoljena modu da isporuci u trenutku, tako da veca snaga brze ce dostici ciljanu temperaturu. Kasnije ce mod poceti da smanjuje snagu odnosno povecava kako bi odrzaao ciljanu temperaturu.

Kod tebe je problem mod, imao sam Aegis 100W i oni imaju TC samo na papiru, hlladna para je sto dobijes od njih. Od modova za TC mogao bih da ti preporucim samo modove sa Dicodes cipovima... mogao bih ali necu jer TC je nja, bar meni. Wink Mozda neko zna dobre jeftine modove za TC?

Kod TC-a vejp je previse ravan, ne mozes jacim cugom da kontrolises TH, tako da meni nije za MTL. Kapiram da za rDL i DL mozda moze da bude ok? Sad mozda nekom i odgovara taj savrseno ravan vejp, tako da moze da bude i plus. Drugi plus je sto ce vata mnogo duze da ti traje. Takodje para je generalno suvlja, sto je meni plus. Ali zato mi se desavalo na atomizerima kod kojih se vata natapa usisavanjem da zavrsi malcice tecnosti u drip tip, valjda zato sto vucem jace nego li sto zica zagreva. Sa GTA style atomizerima mi se to nije desavalo. Tako da TC mod bih uvek koristio na GTA atomizerima.

Jedan savet ako nastavis sa TC-om, kada postavis vatu, napunis tank i kalibriras otpor povuci par jacih cuga pa opet kalibriraj otpor.